Okładka wydania

Rockowy Armagedon

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rockowy Armagedon | Autor: George R.R. Martin

Wybierz opinię:

Sarenkasarna

Nie wiem czy wiecie, może ktoś gdzieś kiedyś wyczytał, że bardzo lubię muzykę, a w szczególności rock. Polskich piosenek z tego gatunku praktycznie nie słucham, ale wersje zagraniczne koją mnie bardziej, jak niektórych Beethoven.

 

Po takim krótkim wprowadzeniu, czas przejść do sedna dzisiejszej recenzji. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić książkę, której tematyka jest bardzo rzadka do spotkania w innych powieściach. Powiem szczerze: nigdy nie czytałem oraz nie słyszałem o książce, która ma podobny charakter. Książka o której mowa, to Rockowy Armagedon.

 

Książka zaczyna się jak typowy kryminał. Główny bohater, Sandy Blair, to dawny dziennikarz, który brał udział w rewolucji w latach sześćdziesiątych. Od tamtych wydarzeń napisał kilka książek, ale każda coraz gorzej się sprzedawała. Pisarz przeżywa kryzys w jego twórczości i nie może dokończyć, zaczętej nie dawno książki. Telefon od Jareda, szefa pewnej wielkiej gazety w której dawniej pracował Sandy, zmienił na jakiś czas diametralnie jego życie. Jamie Lynch został zamordowany w swoim domu w straszny sposób. Ktoś go zabił w sposób, jaki opisany jest w piosence pewnego rockowego zespołu. Sandy przyjął zlecenie napisania artykułu o śmierci Jamiego Lyncha i rozpoczął zbieranie informacji do swojego artykuły. Zamordowany był menadżerem zespołu The Nazgul. To właśnie z ich albumu pochodziła piosenka, która przyczyniła się po części, to takiego mordu. Sandy przejeżdża całe Stany Zjednoczone i spotyka się z byłymi członkami zespołu. Po drodze wpada do swoich przyjaciół i rozmawia o czasach rewolucji. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które dają Sandyemu do zrozumienia, że ta sprawa robi się coraz straszniejsza. The Nazgul przestało grać od koncertu ,w którym został zabity ich wokalista, Hobbit. Ktoś za wszelką cene chce powrotu zespołu, gdyż to dzięki nim powstała w latach sześciedziąstych rewolucja.

 

Tak jak napisałem: książka zaczyna się jak typowy kryminał, w którym ktoś został zamordowany i trzeba jakoś to wyjaśnić. Z czasem zaczynają się dziać rzeczy, które można nazwać paranormalnymi. Gdy tylko Sandy rozpoczął zbieranie materiału na temat śmierci Jamiego Lyncha, zaczął miewać straszne sny, które wydawały mu się bardzo realistyczne. Ciągle widział The Nazgul, którzy grali piosenkę: The Armagedon Rag. Widział ludzi, którzy byli zranieni i tańczyli w rytm muzyki. Na scenie stał krzyż w kształcie litery X do którego była przybita kobieta.

 

Na okładce książki można zobaczyć wypowiedź znakomitego pisarza grozy, Stephena Kinga: Najlepszy thriller o popkulturze, jaki dotąd napisano. Te słowa tym bardziej zachęciły mnie do przeczytania tej książki, bo wiem, jak dobre powieści pisze King. Rockowy Armagedon to dobry thriller. Posiada odpowiedni wątek, który potrafi wciągnąć czytelnika. Napięcie od samego początku wzrasta i ciągle nie wiadomo, jak może zakończyć się ostatnia piosenka The Nazgul, która ma rozpocząć kolejną rewolucję. Martin znakomicie wplótł w główną fabułę wspomnienia Sandyego z lat sześćdziesiątych. Napisał to w tak genialny sposób, że książka nie nudzi, ani na moment. W książce jest trochę powiązań z Władcą Pierścieni, gdyż zespół The Nazgul był właśnie oparty na tej książce. Dodatkowego smaczku dodawały opisy koncertów. Czytając je, można było poczuć się, jak na prawdziwym koncercie. Książka jest znakomitą powieścią rozrywkową i polecam ją gorąco, bo czyta się ją łatwo i przyjemnie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial