Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kat Z Listy Schindlera Zbrodnie Amona Leopolda Gotha

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Kat Z Listy Schindlera Zbrodnie Amona Leopolda Gotha | Autor: Johannes Sachslehner

Wybierz opinię:

Książkówka

Takimi słowami „przywitał" się z więźniami obozu w Płaszowie ich nowy komendant

 

– Amon Leopold Göth. Mimo, iż wtedy jeszcze nie wiedzieli do czego jest zdolny to już sama jego obecność malowała na ich twarzach niezmierny strach. Jak się potem okazało nie bez powodu bowiem to właśnie tu, w okolicach Krakowa rozpoczął swoją krwawą „karierę" jeden z najokrutniejszych zbrodniarzy nazistowskich.

 

„Kat z listy Schindlera. Zbrodnie Amona Leopolda Götha" to swoiste kompendium wiedzy o tym człowieku (choć z trudem przychodzi mi nazywanie go tym mianem...) począwszy od lat wczesnej młodości, a kończąc tam gdzie nadszedł kres jego życia.

 

Już jako młodzieniec, Mony (bo tak go czule nazywano...) dopuścił się łamania prawa poprzez poważne nadużycia w firmie ojca. Fakt ten jednak nie przeszkodził mu w aktywnej i szybko pnącej się w górę, karierze w SS.

 

Tak jak sam to zapowiedział, stał się Bogiem dla przebywających w podkrakowskim obozie. Jednak nie Bogiem, który koi ból, wysłuchuje skarg i miłuje – stał się jego szatańskim przeciwieństwem.

 

Nie było takich metod, którymi skazani przez niego na śmierć mogli się uratować bowiem on nie miał litości, skrupułów czy sumienia...

 

Była to ubrana w dobrze skrojony mundur i idealnie dopasowane buty maszyna do zabijania, maszyna niewidząca Żydów z poczucia obowiązku jak pisze autor...

 

Książka ta, to swoisty dokument zawierający biografię tego kata jak i całe mnóstwo historii żydowskich więźniów (choć są też wzmianki o innych nacjach). Relacje te w bardzo dobry sposób łączą się ze sobą dając wyraźny obraz historii tamtych lat, których prawdziwość potwierdzają dołączone zdjęcia i rysunki.

 

Tytuł jest jednym z najbardziej wartościowych jakie dane mi było przeczytać z zakresu tej tematyki i śmiem twierdzić, że osoby zainteresowane nią pod kątem problematycznym jak i historycznym nie zawiodą się.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial