Klub Niewiniątek

Autor: Kate Brian

Okładka wydania

Klub Niewiniątek


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Heyday

Kate Brian kojarzę głównie z książek takich jak "Księżniczka i żebraczka" lub "Szczęśliwy T-Shirt" - moja ulubiona powieść tej autorki. Na książkę "Klub niewiniątek" natknęłam się w bibliotece i postanowiłam ją przeczytać. Opowiada ona o czwórce najlepszych przyjaciółek, które rywalizują między sobą o stypendium. Jest ono jednak dość nietypowe, ponieważ ma je otrzymać "Uczeń czysty ciałem i duchem". Wszyscy interpretują to jako posiadanie dziewictwa. Dlatego też dziewczyna zakładają klub dziewic. Niby zwykły klub, ale przez niego zaczyna dochodzić do sprzeczek i kłamstw między nimi. Czy wytrzymają ten burzliwy czas?

 

Bardzo lubię książki tejże autorki. Pisze ona lekko i swobodnie. Jej powieści są świetne po przeczytaniu jakiś ciężkich książek lub po prostu na odprężenie. Jest w nich coś dzięki czemu człowiek mimowolnie się uśmiecha. Z tą książką było podobnie. Niby zwykła szkolna sytuacja, a tyle miesza. Tak samo jak w codziennym życiu. Szkolna społeczność zawsze ma jakiś punkt zaczepienia oraz słaby punkt, który potrafi wszystko zburzyć. Na przykład staranie się o stypendium. Ludzie przeganiają wtedy samych siebie, by je dostać i nie zawsze postępuję fair. Ta historia świetnie to wszystko opisuje w sposób śmieszny i poważny zarazem.

 

Nie mam za bardzo co pisać o tej książce, ponieważ jest krótka i dobra. Dobra, nie świetna ani nie zła. Moim zdaniem jest po prostu zwykła. Przyznaję, że niektóre wątki mnie w niej zainteresowały, ale mimo wszystko ta historia nie poruszyła mnie.

 

Sądzę, że każda dziewczyna z chęcią przeczyta tą historię. Można się przy niej trochę pośmiać, albo po zastanawiać się nad tym, czym jest czystość w dzisiejszym życiu. Ta książka nadaje się na takie pochmurne dni, jak dziś, ale także można ją przeczytać już podczas roku szkolnego, np. na matematyce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!