Okładka wydania

Przeciw Złu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przeciw Złu | Autor: Julianna Podborska

Wybierz opinię:

Varia

Magda zostaje podstępem zwerbowana do Uniwersytetu Dla Ciebie. Szkoły niezwykłej zarówno z nazwy, jak i wykładanych tam przedmiotów. Uczniowie studiują tu bowiem sny i zdolność funkcjonowania między dwoma wymiarami. Zapytacie pewnie o jakie rzeczywistości chodzi. Otóż na ziemi prócz zwykłych ludzi mieszkają też istoty chcące im zaszkodzić. Są to wysłannicy zła, mieszający w umysłach i sprowadzający na słabsze jednostki coś w stylu letargu, z którego nie są w stanie same się uwolnić.

 

Na nieszczęście Magdy, wrogowie upatrzyli sobie w niej łakomy kąsek i nie spoczną dopóki nie zasili ona ich szeregów. Czy dziewczynie uda się uniknąć nieszczęścia? Kto okaże się dla niej prawdziwym sprzymierzeńcem, a kto wilkiem w owczej skórze?

 

Powieść pani Podborskiej zbudowana jest na klasycznym motywie walki dobra ze złem, gdzie nie ma jasno wyznaczonych granic, a wróg i przyjaciel są pojęciami bardzo relatywnymi. W tym trudnym świecie umiejętność rozpoznawania zagrożeń oraz zdolność bycia wiernym własnym przekonaniom staje się nagle na wagę złota. Niestety każda próba oporu skupia na sobie uwagę, czyniąc kolejny ruch jeszcze bardziej niebezpiecznym...

 

Przedstawiona tu historia, mimo że ma niecodzienną formę i jest tak naprawdę bardzo uniwersalna tematycznie, mnie nie zdołała porwać. Cały czas czegoś mi w niej brakowało. Nie byłam w stanie wczuć się w zachowania bohaterów, przeżywać ich trudności, ani nawet szczególnie kogoś polubić. Akcja też niby posuwała się stałym, dynamicznym tempem, ale nie okazała się szczególnie frapująca, a zachowania Magdy były w kilku miejscach dosyć zastanawiające.

 

Być może podłoże moich narzekań leży w tym, że Przeciw złu trudno jest jednoznacznie zdefiniować. W zasadzie jest to fantasy, ale silnie osadzone w rzeczywistości i oba wymiary przenikają się na tyle mocno, że właściwie nie wierzy się ani w jeden ani w drugi. A może chodzi o to, że po okładce i opisie spodziewałam się czegoś zupełnie innego i być może moje niespełnione oczekiwania są winne powyższej ocenie? Na pewno nie da się ukryć, że w moim przypadku całość „nie zagrała", a do powieści mam bardzo mieszane uczucia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial