Okładka wydania

Akademia Wampirów Tom 4 Przysięga Krwi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 8 votes
Akcja: 100% - 9 votes
Wątki: 100% - 16 votes
Postacie: 100% - 8 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 8 votes
Polecam: 100% - 11 votes

Polecam:


Podziel się!

Akademia Wampirów Tom 4 Przysięga Krwi | Autor: Richelle Mead

Wybierz opinię:

Buffy1977

Dampirzyca Rose wyrusza do Rosji, w celu odnalezienia swojego ukochanego, który zamienił się w strzygę i zabicia go. Trafia do rodzinnego miasteczka swojego byłego chłopaka i poznaje jego rodzinę, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Jednak wkrótce ta sielanka zostanie zakłócona przez żądzę jej ukochanego, który nie zamierza poddać się bez walki.

 

Czwarty tom serii "Akademia wampirów", którą to podobno uwielbiają fani "Zmierzchu". Szczerze mówiąc, gdy tylko przeczytałam tę informację na okładce książki zniechęciłam się do jej przeczytania. Byłam bowiem przekonana, że będę mieć do czynienia z kolejną papką dla młodzieży o świecących w słońcu wampirach stylizujących się pod kulturę emo. Jednakże ku mojemu zaskoczeniu wciągnęłam się w tę lekturę już od pierwszej strony. To prawda, że język jest dosyć prosty, a i sama fabuła nie jest niczym odkrywczym w tego typu literaturze, ale jakby na to nie patrzeć to nie jest kolejna powieść o miżdżeniu się śmiertelniczki z wampirem. Tutaj mamy całą plejadę naprawdę złych strzyg, a na dokładkę również i morojów, dampirów oraz czarowników. Może takie nagromadzenie różnorakich dziwactw nie brzmi dobrze, ale skoro mnie się spodobało to jestem niemalże pewna, iż inni czytelnicy również znajdą tutaj coś dla siebie - nawet jeśli nie gustują w literaturze wampirycznej.

 

W trakcie trwania powieści będziemy poznawać wydarzenia rozgrywające się w dwóch różnych miejscach. Z jednaj strony będziemy obserwować życie Rose, jej szybkie zagłębianie się w prawdziwą obsesję oraz niejaki upadek, z którego ze wszystkich sił będzie starała się wykaraskać. Z drugiej zaś strony za pośrednictwem mentalnego połączenia Rose i jej przyjaciółki Lissy będziemy również przenosić się do Akademii - odkryjemy, że nie tylko Rose grozi wielkie niebezpieczeństwo, ale również jej przyjaciołom ze szkoły.

 

Nie czytałam pozostałych książek serii, dlatego też nie byłam pewna, czy nadążę za wydarzeniami ukazanymi z tomie czwartym. Jednakże autorka na moje szczęście zwięźle streściła, co ważniejsze wątki z poprzednich książek o "Akademii wampirów", więc potencjalnych czytelników czwórki niezaznajomionych z wcześniejszymi częściami serii śpieszę uspokoić - możecie śmiało sięgnąć po tę pozycję bez ryzyka zdezorientowania i nie nadążania za fabułą:) Książka ta jest moim zdaniem idealną pozycją zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, którzy mają ochotę odpocząć od ambitnej literatury. Oczywiście, jak każda literatura dla nastolatków posiada mnóstwo wad, ale jestem pewna, że fabuła wciągnie nawet największego antyfana współczesnej prozy wampirycznej.

 

Bardzo dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie mi egzemplarza tej książki oraz portalowi Sztukater za przesłanie mi jej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial