Okładka wydania

Kwantowa Więź Od Fizyki Do Cudów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kwantowa Więź Od Fizyki Do Cudów | Autor: Gregg BradenLynn Lauber

Wybierz opinię:

Marta_25

Zapewne większość z nas w sytuacjach trudnych zdaje się na intuicję czy też przeczucia, które nierzadko okazują się trafne. Czy możemy je wyjaśnić naukowo? Dowiedzieć się skąd one się biorą? Gregg Braden oraz Lynn Lauber, autorzy książki „Kwantowa więź. Od fizyki do cudów" przekonują, że za pomocą fizyki kwantowej możemy tego typu „zjawiska" wytłumaczyć.

 

Jack i Charlie to bracia bliźniacy , których łączy bardzo silna, emocjonalna więź. Już od najmłodszych lat potrafili intuicyjnie wyczuwać moment, kiedy jeden z braci potrzebuje pomocy. Drogi głównych bohaterów rozeszły się po ukończeniu szkoły średniej. Charlie zaciągnął się do wojska i wyjechał na misję do Afganistanu, Jack z kolei pozostał w San Francisco, gdzie rozpoczął studia i podjął pracę. Bracia, pomimo dzielącej ich odległości starają kontaktować się ze sobą niemal codziennie. Jack nieustannie niepokoi się o brata, dlatego kiedy pewnej nocy budzi się pod wpływem sennego koszmaru, czy też dziwnej wizji jest przekonany, że jemu bratu zagraża niebezpieczeństwo i zrobi wszystko, aby go ostrzec.

 

Gregg Braden i Lynn Lauber skupiają się przede wszystkim na ukazaniu niezwykłej więzi między dwójką głównych bohaterów. Starają się wytłumaczy to niezwykłe zjawisko, jakim niewątpliwie jest telepatyczne porozumiewanie się. Z pomocą przychodzi teoria splątania kwantowego, z której dowiadujemy się, że kiedy cząsteczki raz się złączą na poziomie energetycznym to nawet w momencie kiedy zostają ze sobą rozdzielone na poziomie fizycznym tworzą nadal jedną całość. Rozumiem, że głównym cele autorów było przybliżenie czytelnikowi zjawiska splątania kwantowego, niestety mam wrażenie, że w związku z tym nieco zaniedbany jest wątek o braciach. Interesującą postacią jest również nauczyciel fizyki, Peter Keller, którego historia również mogła zostać bardziej wyeksponowana. Całość czyta się sprawnie, naukowe terminy są przekazane czytelnikowi w sposób bardzo jasny i zrozumiały. Jeśli zatem chcecie dowiedzieć się, jak niezwykłą siłę ma więź emocjonalna i skąd ona się bierze zachęcam do lektury.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial