Okładka wydania

Kod Władzy: Tajemnica Czternastej Bramy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kod Władzy: Tajemnica Czternastej Bramy | Autor: Victor Orwellsky

Wybierz opinię:

Scathach

Teorie spiskowe u podstaw mające historie o UFO, nigdy nie znajdowały się w kręgu moich zainteresowań. Wizyty Obcych, wysyłane przez nich znaki, eksperymenty przeprowadzane na ludziach, próba zawładnięcia wszechświatem – to sprawy, do których nie przywiązywałam żadnej wagi: ani nie byłam im przeciwna na kartach literatury czy ekranach telewizorów, ani też nie byłam nadmierną fanką oczekującą kolejnej nowej informacji. Do wszelkich wariacji na ten temat podchodzę obojętnie, traktuję je raczej jako zjawisko kulturowe, niż potwierdzone badaniami fakty. Jak się jednak okazuje, wielu ludzi bierze owe rewelacje na poważnie – biorąc pod uwagę statystyki, przestaje dziwić tak spora popularność witryn poświęconych teoriom spiskowym. Tematem owym zainteresował się także jeden z blogerów, autor strony Kod władzy, wydający pod pseudonimem już drugą książkę, publikowaną we fragmentach także na blogu www.orwellsky.blogspot.com

 

Sięgając po kolejny tom przygód Poula, Marca i Monic, jakim jest "Kod władzy. Tajemnica czternastej bramy", bez wcześniejszej wiedzy o istnieniu wyżej wymienionego blogu oraz bez znajomości poprzedniej książki autora, nie spodziewałam się tak bliskiego spotkania z teorią spiskową osadzoną właśnie na motywie wizyt Obcych na Ziemi. Nie przeszkodziło mi to jednak w żaden sposób w lekturze, a wręcz przeciwnie – okazało się na tyle zaskakujące i frapujące, że od lektury nie mogłam się oderwać.

 

W moim bogatym czytelniczym doświadczeniu, zwłaszcza w kwestii powieści sensacyjnych, było to niewątpliwie świeże doświadczenie.

 

"Kod władzy. Tajemnica czternastej bramy", to opowieść, w której bohaterowie próbując rozwiązać tajemnicę masowych zniknięć ludzi, dowiadują się o drastycznych eksperymentach przeprowadzanych na ludziach, ingerujących w ich psychikę, zachowania, oddziałujących na mózg, całkowicie zaburzając ludzkie myślenie i pamięć. Za wszystkim stoją tajemnicze istoty, w niczym nie przypominające ludzi.

 

Dociekania bohaterów zaczynają się jednak nietypowo. Marc zostaje wysłany na austriacki zamek Hochosterwitz, by przyjrzeć się mającemu się tam odbyć spotkaniu ważnych osobistości. Przed samym wyjazdem odwiedza go człowiek twierdzący, że ma kontakty z Obcymi, a niedługo później Marc otrzymuje telefon z groźbą, by powstrzymał się przed udaniem się w podróż, bo ta może stać się jego ostatnią. Mężczyzna dzieli się swoimi obawami z ukochaną, która zaniepokojona postanawia wyruszyć w ślad za nim. Szybko ich kontakt się urywa, kobieta zostaje porwana i umieszczona w podziemnej piwnicy. Jakiś czas później „dołącza" do niej jej dawny znajomy – ksiądz Poul. Okazuje się, że i on dostał nakaz pojawienia się na zamku i obserwowania rozgrywających się tam wydarzeń. Sprawa wydaje się być poważna, skoro zainteresował się nią także i Watykan...

 

Bohaterowie po raz kolejny staną w samym centrum wydarzeń sięgających dużo dalej niż możemy się spodziewać.

 

Orwellsky bardzo umiejętnie buduje napięcie. Pisze zajmująco, stosując wiele krótkich, urywanych zdań, wypełnia je po brzegi czasownikami, przez co narracja staje się niezwykle dynamiczna.

 

W momencie, gdy wydaje się, że bohaterowie są już u progu rozwiązania zagadki, autor postanawia zagrać nam na nerwach i... urwać opowieść. Kompozycja powieści jest otwarta, w jasny sposób wskazuje na to, że pojawią się jej kolejne części. Niedosyt po lekturze może zostać zrekompensowany jedynie regularnymi wizytami na blogu autora, na którym być może w pewnym momencie znajdziemy oczekiwane rozwiązanie;)

 

Przy recenzji tej książki nie mogę pominąć ważnego elementu: sposobu jej promocji na Targach Ksiązki w Katowicach. Kod władzy posiadał najbardziej przyciągające uwagę stoisko, będące makietą podziemi, w których odbywały się owe zaznaczone w fabule makabryczne eksperymenty przeprowadzane na ludziach. Taka wizualizacja przyciągnęła wielu potencjalnych czytelników, którzy z zainteresowaniem obserwowali przestrzeń powieści.

 

Tajemnicze lochy, podziemia kościoła, malownicze zamki, sale eksperymentalne – trzeba przyznać, że autor ma dar do budowania akcji w miejscach niezwykle zwracających uwagę.

 

Polecam tę książkę każdemu miłośnikowi pozycji sensacyjnych – nie zawiedziecie się, a spędzicie doskonale czas, poznając kolejne teorie spiskowe, w które uwikłane są największe potęgi współczesnego świata.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto