Okładka wydania

Drugie Życie Po Raku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lucy AtkinsFrances Goodhart
 • Tytuł Oryginału: The Cancer Survivor's Companion: Practical Ways To Cope With Your Feelings After Cancer
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ewa Kleszcz
 • Liczba Stron: 312
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140 x 200 mm
 • ISBN: 9788310122032
 • Wydawca: Nasza Księgarnia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Drugie Życie Po Raku | Autor: Lucy AtkinsFrances Goodhart

Wybierz opinię:

Marta_25

Nowotwór dotyka coraz większą liczbę osób całym na świecie. Mimo ogromnego postępu medycyny dla wielu chorych staję się on wyrokiem. Osobom zmagającym się z rakiem wydaję się, że diagnoza oraz leczenie są najgorszymi etapami ich walki z chorobą. Niestety dla wielu z nich najcięższym etapem okazuje się być czas tuż po leczeniu, kiedy stopniowa wracają do „normalnego" życia. Ciężko jest im odnaleźć się w codzienności, którą porzucili w chwili usłyszenia diagnozy; nierzadko muszą stawić czoła licznym problemom emocjonalnym, będących następstwem przebytej choroby. Zmagają się ze strachem, depresją; boją się reakcji otoczenia i nie mogą zaakceptować swojego ciała.

 

Dr Frnaces Goodhart ma dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami chorującymi na nowotwór. Jako psycholog kliniczny udziela wsparcia nie tylko pacjentom, ale także ich rodzinom; prowadzi również konsultacje dla lekarzy i pielęgniarek pracujących na oddziałach onkologicznych. Natomiast Lucy Atkins jest dziennikarką, która od kilkunastu już lat zajmuje się tematyką zdrowia na łamach wielu gazet tj. „Guardian", „The Times" czy „Sunday Times". Wspólnie napisały książkę "Drugie życie po raku", w której udzielają cennych wskazówek, jak radzić sobie ze stanami emocjonalnymi właśnie po skończeniu kuracji.

 

„Drugie życie po raku" to nie „suche" podręcznikowe porady. Każda wskazówka „zobrazowana" jest konkretnym „studium przypadku". Czytelnicy odnajdą tutaj cenne uwagi odnoszące się do wszystkich sfer życia: relacji rodzinnych, kontaktów ze współpracownikami czy seksualności. Poradnik napisany jest niezwykle przystępnym językiem, autorki nie zamęczają czytelnika naukową terminologią. Ogromnym plusem jest także przejrzystość i czytelność książki. Najważniejsze informacje są wytłuszczone, bądź wyszczególnione w ramce, dzięki czemu odbiorca łatwo i szybko odnajdzie interesującą go treść. Zdaję sobie sprawę, że dla ludzi, którzy mają za sobą doświadczenia związane z nowotworem sięgnięcie po ten poradnik może wydawać się stratą czasu i czymś kompletnie bezużytecznym. Jednak warto spróbować, książka oczywiście nie zastąpi rozmowy z psychologiem, jednak dzięki niej osoba, która zmaga się z problemami emocjonalnymi zrozumie, że zwrócenie się o pomoc nie jest niczym złym. Myślę, że książka może również pomóc wyleczonym osobom w polepszeniu ich codziennej egzystencji, dodać im otuchy i uświadomić, że nie muszą czuć się winni, że ich obawy i lęki są stanem naturalnym po przebytej traumie, jaką niewątpliwie jest choroba nowotworowa. Po tę publikację warto sięgnąć nie tylko wtedy, kiedy temat nowotworu dotyczy bezpośrednio nas samych, ale również w sytuacji kiedy osoba nam bliska zmagała się z tą chorobą. Dowiemy się, dzięki niej, jak pomóc takiej osobie wrócić do dawnego trybu życia, jak ją wspierać oraz jakich błędów unikać we wspólnej komunikacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial