Okładka wydania

Pułapka Szczęścia Jak Przestać Walczyć I Zacząć Żyć

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Harris Russ
 • Tytuł Oryginału: The Happiness Trap: How To Stop Struggling And Start Living
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 340
 • Rok Wydania: 2012
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788373775510
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Pułapka Szczęścia Jak Przestać Walczyć I Zacząć Żyć | Autor: Harris Russ

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Niewątpliwie, narzekanie mamy we krwi. Niemalże każdego dnia żalimy się na obecną sytuację w naszym życiu, brak motywacji do zrobienia czegokolwiek bądź też nawet i na zmienną pogodę. Ciężko odnaleźć szczęście w małych rzeczach. Nawet jeśli otrzymujemy to, o czym marzyliśmy, cały czas chcemy czegoś więcej, nie akceptując tego, co mamy. Rzadko słyszy się, aby ktokolwiek był szczęśliwy – pomimo tego, że często niczego nam nie brakuje, nie odczuwamy pełnej radości, podświadomie czując, że mogłoby być znacznie lepiej. Czym tak naprawdę jest to szczęście, którego poszukujemy przez całe życie? Jak przestać myślec o cierpieniu i raz na zawsze wypędzić je ze swojego umysłu? Dr Russ Harris w książce „Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć" pokazuje, że złowrogie myśli i stany depresyjne są nieodłącznym elementem naszej egzystencji, które musimy zaakceptować.

 

Dr Russ Harris to lekarz i psychoterapeuta, który wynalazł innowacyjną terapię, opartą na akceptacji i zaangażowaniu, znaną jako ACT. W recenzowanym przeze mnie poradniku, autor dokładnie przedstawia swoje badania nad ludzką naturą. Nowe podejście do tematu sprawiło, że Harris pomógł wielu pacjentom, których dręczył głęboki smutek, niepokój oraz brak pewności siebie. Co sprawia, że działania tego psychoterapeuty przynoszą zamierzone efekty? Otóż dr Harris uświadamia nam, że ból, cierpienie, uczucie niedocenienia i inne negatywne emocje są nieodłączną częścią naszego życia i cokolwiek byśmy robili – nie da uciec się przed własnymi lękami czy przykrymi wspomnieniami. Można jednak przezwyciężyć swój strach, lecz nie poprzez walkę z samym sobą, a akceptację i próbą zrozumienia własnych odczuć. „Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć" została podzielona na trzy części – każda z nich pozwala nam lepiej zrozumieć powody zmiany ludzkich nastrojów oraz uświadamia czytelnika, że fakt, iż czuje się źle, nawet jeśli w jego życiu wszystko jest w porządku, nie czyni go gorszym, czy też innym, od reszty, na pozór szczęśliwego, społeczeństwa. Dr Harris pokazuje, w jaki sposób można kontrolować emocje i uwolnić się od bezskutecznego użalania się nad losem. Na przykładach swoich pacjentów, którzy np. stracili rodzinę w wypadku, nie potrafiąc poradzić sobie z powstałą w ich duszy pustką, pokazuje, jak można poradzić sobie z wywołującymi ból uczuciami. Jeśli przyzwyczaimy się do cierpienia, trudno będzie nam wyjść z depresji oraz ułożyć sobie życie po traumatycznych przeżyciach, a jak wiadomo – należy podnieść się z nawet największej tragedii. Porady autora tej książki spowodowały, że osoby z wieloma problemami nauczyły się, jak pozbyć się nienawiści do świata oraz zrozumiały, że wyzbycie się braku pewności siebie i obaw nie jest wcale aż tak trudnym zadaniem. Mówi się, że wszystko zależy od punktu widzenia i myślę, że te słowa również dobrze oddadzą terapię prowadzoną przez autora – każda rzecz ma dobre i złe strony, a niekiedy niepozorna zmiana potrafi sprawić, że zaczynamy czerpać większą satysfakcje z tego co robimy, dostrzegając więcej plusów, niż minusów. Przykładem może być tutaj pacjentka lekarza, która odczuwała smutek z powodu braku partnera, kiedy wszyscy jej znajomi byli już dawno po ślubie. Kobieta odkryła radość z chodzenia na randki i poznawania nowych ludzi, co sprawiło, że inaczej spojrzała na swój stan panieński. W lekturze znajduje się wiele ćwiczeń, które pomogą osiągnąć idealny stan ducha oraz zdobyć cenny optymizm. Często dr Russ nazywa samokrytykę i lęki demonami, które powodują, że ogarnia nas paniczny strach przed wykonaniem jakiegokolwiek działania. Autor pokazuje, jak poradzić sobie z tym problemem, uświadamiając nam, że niekiedy nasze myśli nie mają żadnego uzasadnienia. Książka pozwala nam również zrozumieć, czego tak naprawdę oczekujemy od naszego życia oraz jakie są w nim priorytety, którymi powinniśmy się kierować.

 

„Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć" to poradnik, który otwiera oczy na wiele spraw, zwykle przez nas bagatelizowanych. Dr Russ Harris lekkim i przyjemnym stylem przedstawia nam tajniki terapii ACT, wzbudzając zainteresowanie czytelnika, który czuje, że w słowach autora kryje się wiele prawdy na temat jego samego. Poparte konkretnymi przykładami działania lekarza sprawiają, że jego metody wydają się być bardzo przekonywujące. Niewątpliwie lektura przyczyni się do wzrostu samoakceptacji u osób, które nie radzą sobie z własnymi lękami oraz posiadają problemy interpersonalne. Osobiście ta książka uświadomiła mi, że każdy człowiek ma w życiu momenty, gdy czuje się źle, bez żadnego konkretnego powodu, i że można zwalczać te depresyjne odczucia, pozwalając im po prostu odejść, godząc się z tym, że one zawsze będą istnieć. Bezskuteczne poszukiwanie szczęścia na siłę nie przyniesie żadnych efektów, lecz czerpanie satysfakcji z własnych działań może przynieść wiele fenomenalnych wrażeń. Dodatkowo dr Harris nie mówi, że jego terapia sprawdzi się na każdym pacjencie – wszyscy inaczej postrzegamy świat, dlatego można odrzucić kilka ćwiczeń, zaprezentowanych przez autora. Jednym z atutów tej książki jest to, że psychoterapeuta nawiązuje pewnego rodzaju więź z odbiorcą, który doskonale rozumie tok myślenia autora, podążając wyznaczoną przez niego drogą. Niekiedy uśmiechałam się, czytając słowa spod pióra pana Harrisa, dostrzegając, jak absurdalni jesteśmy, pozwalając by cierpienie i samokrytyka górowały w naszej egzystencji. Myślę, że ta pozycja przypadnie do gustu tym, którzy chcą poznać samych siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial