Solo

Autor: Sonia Raduńska

Okładka wydania

Solo


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Heyday

Nigdy wcześniej nie słyszałam o pisarce Sonii Raduńskiej, jednak z kilku przeczytanych recenzji odniosłam wrażenie, że warto przeczytać jakąś jej książkę. Trafiłam akurat na pozycję pt. „Solo", w której zostaje poruszony temat samotności.

 

Główną bohaterką jest samotna kobieta, która opisuje swoje codzienne życie, myśli, wspomnienia i refleksje. Autorka odważnie piszę o wojnie, która trwa gdzieś daleko od Polski, pozornie w innym świecie. Kobieta zaczyna zastanawiać się czemu nikt nie porusza tego tematu. Czemu nikt nie pomoże.

 

Najwięcej refleksji w tej książce jest o samotności. Główna bohaterka mieszka sama ze swoim kotem. A jedyne osoby do których pisze, to jej dorosłe już dzieci, które mają własne życie, rodzinę i świat.

 

W tekście jest zawartych wiele listów do nich, z czego można wywnioskować, że naprawdę jej na nich zależy i chciałaby je mieć przy sobie.

 

W żadnej innej książce nie widziałam tyle cytatów. Te wszystkie teksty są odpowiednio skomentowane i uzasadnione w niebanalny sposób, dlatego można z przyjemnością zagłębić się w świat głównej bohaterki.

 

W książce ujęło mi to, że pomimo swojej samotności nie narzeka. Co więcej stara się oswoić to uczucie, by stało się miłe, ciepłe i przytulne.

 

Moim zdaniem ta książka, jest naprawdę mądra i dojrzała. Autorka w niezwykły sposób ukazała rzeczywistość wielu ludzi. Sądzę, że tę książkę warto przeczytać, chociażby po to, by zobaczyć całkiem inny punkt widzenia od naszego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: