Okładka wydania

Rozmowa Kwalifikacyjna O Czym Nie Wiedza Kandydaci Do Pracy, Czyli Sekrety Rekrutujących

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Angelika Śniegocka
 • Tytuł Oryginału: Rozmowa Kwalifikacyjna O Czym Nie Wiedza Kandydaci Do Pracy, Czyli Sekrety Rekrutujących
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: II
 • Wymiary: 176 x 250 mm
 • ISBN: 9788324665617
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  -

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozmowa Kwalifikacyjna O Czym Nie Wiedza Kandydaci Do Pracy, Czyli Sekrety Rekrutujących | Autor: Angelika Śniegocka

Wybierz opinię:

Asymaka

Zaciekawiła mnie ta tematyka, chociaż rzadko czytam poradniki i nie mam do nich wielkiego zaufania. Pomyślałam jednak, że warto zapoznać się z tą książką, z uwagi na problemy poruszone w niej, które są aktualne i "na czasie", mogą dotyczyć każdego z nas. Może myślimy sobie, że nas to nie dotyczy, ze my mamy stałą i świetnie płatna prace, nie czeka nas żadna zmiana, nie pójdziemy w najbliższym czasie na rozmowę kwalifikacyjna, ale prawda jest taka, że pewności nie mamy nigdy... Możemy pracować w danej firmie nawet 20 lat, a i tak zostać zwolnionym, możemy nagle poczuć, iż nie jesteśmy szczęśliwi i pod wpływem impulsu zamarzymy o innej pracy, w innej branży? Kto wie...

 

Autorka na samym wstępie przedstawia się nam, dowiadujemy się, że jest z zawodu prawnikiem, że zarządza ludźmi, że ma spore doświadczenie w wyborze przyszłych pracowników, współpracuje z portalami, które zajmują się budowaniem kariery. Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, nikt inny nie mógłby lepiej opisać tych wszystkich sytuacji, nie mógłby doradzić lepiej osobom szukającym pracy, niż Angelika Śniegocka. Zna się na tym, wie, o czym pisze i mówi, co razi pracodawców, czego nie powinni robić kandydaci na dane stanowisko, a o czym warto, by wspomnieli, czym się powinni pochwalić, co powinni podkreślić.

 

Książka napisana jest przystępnym językiem, wiedza poparta jest przykładami z życia wziętymi, rady oparte są na realnych, rzeczywistych sytuacjach, autorka jasno i zrozumiale tłumaczy, dlaczego trzeba postępować tak, a nie inaczej. Ujawnia wiele faktów, omawia zaistniałe lub prawdopodobne przypadki, podpowiada co i jak mówić, o co wolno zapytać, a co lepiej jest przemilczeć. Zaprzecza tezie, że pracę dostaje się tylko i wyłącznie dzięki znajomościom, uważa, że to przekonanie "jest dosyć wygodne, gdyż wtedy nic nie trzeba ze sobą robić. Można dalej leżeć na kanapie, w przekonaniu , że mieszka się w chorym kraju. To dobra wymówka, aby zwolnić się z odpowiedzialności.
Możesz zmienić tylko to, na co masz wpływ."

 

Cytat pochodzi z książki, polecam ja jak najbardziej, być może pozwoli Wam inaczej spojrzeć na problematykę bezrobocia, a może dzięki niej znajdziecie upragnione zajęcie, dobrze płatną pracę, w której się odnajdziecie, która przyniesie Wam szczęście, spełni Wasze oczekiwania, będziecie z pasją i uśmiechem na twarzy wykonywać powierzone Wam zadania? Życzę tego Wam wszystkim, powodzenia!

Magda

Według mnie jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają poszukiwanie pracy i jeszcze nigdy nie były na żadnej rozmowie rekrutacyjnej. Ci, którzy mają już na swoim koncie takie rozmowy, mogą potraktować tę książkę jako świetne podsumowanie wszystkich kwestii związanych właśnie z tym tematem.

 

Na początek warto zaznaczyć, że autorka - pani Śniegocka, od kilku lat zajmuje się rekrutacją pracowników i przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów rekrutacyjnych. Książka stanowi podsumowanie jej doświadczeń wyniesionych z rozmów z kandydatami. To właśnie skłoniło mnie do przeczytania jej od deski do deski, bo w końcu kto może nam doradzić lepiej, jak się zachować podczas rozmowy rekrutacyjnej, niż specjalista z dziedziny HR?

 

"Kiedy już wiesz, czego pracodawcy najbardziej poszukują, jedyne, co masz zrobić, to im to zaoferować."

 

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej części można znaleźć między innymi 7 sekretów rozmowy rekrutacyjnej, 4 kluczowe pytania rekrutującego oraz poradnik jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Druga część to opis konkretnych pytań, jakich możemy się spodziewać na rozmowie. Autorka zamieszcza tutaj przykładowe odpowiedzi, co jest szczególnie pomocne, gdy brak nam pomysłu, jaka odpowiedź do danego pytania byłaby najlepsza.

 

Książka niby jest o "oczywistych oczywistościach", bo każdy przecież wie, że na rozmowie nie powinno się żuć gumy, czy odbierać telefonu. Ja jednak, pomimo, że na kilku rozmowach kwalifikacyjnych już byłam, odnalazłam w tej książce cenne wskazówki i myślę, że jeszcze kiedyś po nią sięgnę, żeby odświeżyć wiadomości, gdy będę szukać pracy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto