Jak Flirtować?

Autor: Violet Blue

Okładka wydania

Jak Flirtować?


Dodatkowe informacje

 • Autor: Violet Blue
 • Tytuł Oryginału: Total Flirt: Tips, Tricks And Techniques Every Girl Needs To Get The Guy
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Agnieszka Myśliwy
 • Liczba Stron: 144
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125 x 195 mm
 • ISBN: 9788311121607
 • Wydawca: Bellona
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agniecha

Każdy z nas jest flirciarzem. Flirt jest nie tylko umiejętnością wrodzoną, ale też bardzo często, a może i przede wszystkim- umiejętnością nabytą, a droga do perfekcji bywa bardzo wyboista. Amerykańska pisarka i nauczycielka od życia seksualnego- Violet Blue, od wielu lat doradza ludziom w sprawach seksu, poruszając najrozmaitsze tematy w swojej kolumnie w jednym z magazynów San Francisco. Jest autorką wielu genialnych poradników z zakresu ludzkiej seksualności, w tym także publikacji, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona- „Jak flirtować?", w której to ta znana bloggerka porusza kobiety i daje im siłę do obudzenia w sobie demona flirtu i seksu.

 

W swojej pracy, Violet Blue, próbuje oswoić swoim czytelniczkom tajniki uwodzenia. Zdradza sekrety dobrego flirtu, a także radzi jak zachowywać się w najbardziej krępujących sytuacjach. Pomaga wyzbyć się wstydu i uwypuklić nasze atuty. Poradnik ten kieruje zarówno do młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet, które mają ochotę na miłosne przygody. Wprowadza je w dżunglę pełną przystojnych mężczyzn i zawistnych konkurentek i pomaga wyjść stamtąd z wymarzonym łupem.

 

Porady zawarte w „Jak flirtować?" zasadniczo podzielić można na dwie zupełne różne kategorie. Pierwsze dotyczą czasu przed wyruszeniem na podryw, a drugie kiedy już na tym podrywie jesteśmy. Istotna jest ta pierwsza część, bowiem kobiety bardzo często muszą potrenować swoje zachowanie, aby nie zbłaźnić się przed facetem ze snów. Często potrzebują bodźca, aby w ogóle pomyślały o wybraniu się na podryw uważając, że są nieatrakcyjne i zrobią z siebie jedynie idiotkę. Violet Blue mówi: „Wykorzystaj to!". Jeżeli już masz się zbłaźnić, zrób to z wdziękiem. Nie ma kobiet nieatrakcyjnych, są tylko takie, które nie potrafią wykorzystać swoich zalet. Na to Blue także ma dobre rady. Kobieta sypie poradami jak z rękawa, a przy okazji zrobi Ci psychotest, aby sprawdzić, którym typem flirciary jesteś. Kiedy już się dowiesz jaka jesteś i jaki rodzaj flirtu do Ciebie pasuje będziesz mogła idealnie określić to jak powinnaś zachowywać się wśród facetów. Najważniejsza jest przede wszystkim mowa naszego ciała- ukradkowe spojrzenia, sygnały wykonywane za pomocą dłoni, ramion, a nawet stóp. Innymi słowy sygnały, które pomogą nam schwytać faceta, bądź całkowicie go do nas zniechęcić. Wiadomo jednak, że samymi gestami nie uwiedziemy faceta, bo przecież nie jesteśmy niemowami! Ostatecznie trzeba się odezwać, a i tutaj Violet radzi nam w jaki sposób zagaić rozmowę i jak sprawnie ją poprowadzić, aby mężczyzna dostrzegł nasze zainteresowanie. Zarówno gesty, jak i wyrażenia działają również w drugą stronę. To co mówi i jak się zachowuje facet, którego podrywamy będzie sygnałem dla nas, czy jest zainteresowany naszą osobą, czy musimy dać sobie spokój i poszukać kogoś innego. Najważniejsze zawsze są ćwiczenia, wobec czego autorka nie zapomina także o nich. Druga część jej porad to zasady zachowywania się już na miejscu zdarzenia. Kilka uwodzicielskich trików, które pomogą nam przykuć uwagę osoby, którą mamy na oku i chcemy, aby on miał też na oku nas. Nie pozostawia nas też osamotnionych, kiedy do akcji wkracza konkurentka również podążająca za podobnymi poradami. Kiedy czar pryska i zauważamy, że mężczyzna naszych snów okazuje się zwykłą ropuchą, Violet wciąż jest z nami. Wszystko przez to, że każe nam robić sobie małe ściągawki, po które będziemy mogły sięgnąć w każdej chwili. Lista tekstów, które odstraszą faceta będzie tutaj niezbędna i z pomoże nam się wykręcić od tego nietrafnego strzału.

 

Po lekturze kilkunastu pierwszych stron, w oczy rzuca się przede wszystkim to w jak bezpośredni sposób Violet Blue zwraca się do swojej czytelniczki. Bawią trochę stwierdzenia typu „kotku", cz „złotko", ale tym samym pozbawia nas dystansu do jej osoby. Mamy wrażenie, jakbyśmy czytali porady naszej przyjaciółki. Autorka ma bardzo lekki styl pisania, nie używa tutaj zbędnego fachowego słownictwa. Jej styl jest prosty, ale nie pozbawiony inteligentny. Jest niezwykle zabawna i bez trudu nawiązuje do takich kultowych silnych postaci jak Buffy, która walczy z wampirami, czy Xeny bez oporu poskramiającej przeciwników. Wyśmiewa się z mężczyzn, ale nie robi tego w sposób pełen złośliwości. Jej humor widać nie tylko w samych jej wywodach, ale również i w psychotestach, w których niektóre z odpowiedzi wywołują niepohamowany atak śmiechu. Wykorzystuje w swoim tekście wiele lat obserwacji i badań zachowań międzyludzkich, przez to bez przeszkód zawierzamy trafności jej osądów i porad.

 

Bez skrupułów można stwierdzić, że „Jak flirtować?" to genialny poradnik. Wybierając się na podryw nie trzeba nawet robić sobie niezbędnika, który pomoże przetrwać nam tę noc. Książka jest tak mała, że bez problemu zmieści się w damskiej torebce, no chyba, że ktoś gustuje w takich, które mieszczą w sobie jedynie błyszczyk, chusteczki i telefon. Cała ta publikacja jest takim niezbędnikiem, a mając go w torebce będziemy czuły, że jest z nami najlepsza przyjaciółka. Violet Blue swoim swobodnym stylem i umiejętnością prezentacji najważniejszych zagadnień w kwestiach uwodzenia sprawia, że staje się bliska swojej czytelniczce. Dzięki niej, każda kobieta może przezwyciężyć swoje słabości, a dzięki licznym radom co do ubioru i gestów, a także przy pomocy licznych trików, bez problemu uwiedzie mężczyznę swoich marzeń.

 

Za poradnik gorąco dziękuję Wydawnictwu Bellona, a także portalowi Sztukater, który mi go udostępnił.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!