Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak Stawać Się Świadomym Rodzicem?

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Stawać Się Świadomym Rodzicem? | Autor: Ewa Białek

Wybierz opinię:

Alex9

"Jak stawać się świadomym rodzicem" stanowi jedną z części serii jedenastu książek, które mają na celu pomóc zainteresowanym w poznaniu siebie, ale bez dawania gotowych odpowiedzi co jest właściwe, a co nieodpowiednie. Lektura ma być początkiem, bądź też kontynuacją, odkrywania własnej drogi życiowej, która powinna być zgodna z osobistymi odczuciami. Autorka podkreśla, że chce jednocześnie skupić się w swoich wskazówkach na nie tylko na dziecku, ale również na rodzicach, ich wzajemne interakcje dopiero pozwolą na odpowiedni rozwój potomstwu i to nie tylko pod względem psychofizycznym, ale także pomoże w przygotowaniu w życiu społecznym. Wychowanie nie jest odrębnymi aktami, lecz procesem z następującymi po sobie etapami. Zagadnienia teoretyczne uzupełnione są ćwiczeniami, które z jednej strony mają utrwalić zdobytą wiedzę, a z drugiej strony pomóc we wprowadzaniu jej w praktykę. Przekazywane treści nie muszą być przeczytane za jednym razem, a wręcz przeciwnie - zaznajamianie się partiami jest wręcz wskazane, by mieć czas na zastanowienie się, zadaniu pytań samemu sobie, szukaniu odpowiedzi we własnym doświadczeniu jak i książce. Dopiero po takim przygotowaniu "gruntu" odpowiednim krokiem jest przejście do ćwiczeń, które pomagają zrozumieć wiadomości i osobiste reakcje. Nie na każdą wątpliwość od razu znajdzie się rozwiązanie, niekiedy czytelnik otrzyma ją dopiero po dłuższej analizie i swoich zachowań i tego co przeczytał. Jednym z elementów pozyskiwania wiedzy jest samoobserwacja i zapisywanie spostrzeżeń. Tyle informacji można uzyskać na początku zapoznawania się z poradnikiem, a to dopiero wstęp do właściwej tematyki.

 

Rozwój dziecka traktowany jest całościowo, co nie oznacza, że są uogólnienia bądź pomijanie pewnych zagadnień na rzecz innych. Ważnym elementem są także rodzice, ich wpływ na dzieci jest niezaprzeczalny, więc ich postawa wobec siebie samych również powinna być przemyślana. Dla zainteresowanych poszerzeniem wiadomości podana jest literatura, która uzupełni zdobywane wiadomości.

 

Autorka stara się przedstawić jak najwięcej aspektów związanych z wychowaniem dziecka, które pojawiają się na różnych etapach rozwoju. Zwraca uwagę na jego potrzeby, co jest mu niezbędne by prawidłowo mogło kształtować się i jakie problemy mogą pojawić się na tej drodze. Oczywiście, cały czas osoba rodzica także jest obecna, jako równorzędny temat rozważań. Zainteresowani wątkiem świadomego rodzicielstwa dostają podczas zapoznawania się z lekturę wiele wskazówek i porad do zastosowania w codziennym życiu, ale także podstawy do dalszego poszukiwania wiadomości w tym obszarze.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial