Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Joga Ilustrowany Przewodnik Anatomiczny

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 10 votes
Wątki: 100% - 8 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 6 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 9 votes

Polecam:


Podziel się!

Joga Ilustrowany Przewodnik Anatomiczny | Autor: Leslie Kaminoff

Wybierz opinię:

Vampire_Slayer

Joga to nie tylko dobry sposób na utrzymanie kondycji i wagi, lecz także rewelacyjny sposób na odpoczynek, rozluźnienie całego ciała, a także jego dobre rozciągnięcie.

 

Leslie Kaminoff to postać mniej znana w Polsce, lecz doceniona zagranicą. Kaminoff od dwudziestu lat praktykuje jogę, jak również wykłada anatomię na uniwersytecie w Nowym Jorku. Uznawany jest za światowej rangi eksperta jogi i anatomii. Sharon Elis, autorka grafik zawartych w książce, od 25 lat zajmuję się ilustracjami medycznymi, za które wielokrotnie otrzymywała nagrody, a jej prace publikowano w książkach i magazynach medycznych.

 

Wspólnie stworzyli wspaniały przewodnik po tajnikach jogi i jej anatomii. Zaczynając od dokładnego wytłumaczenia podstawowych pojęć np. prany/aspany czy sukha/dukha. Następnie, w bardzo przystępny sposób, tłumacząc tajniki oddychania i kręgosłupa. Nie bez powodu pierwszy rozdział został zatytułowany "Dynamiką oddychania". Autor zwraca uwagę, jak ważne jest zrozumienie tego procesu i jak dużą rolę odgrywa przy uprawianiu jogi.

 

Kolejny rozdział poświęcono kręgosłupowi, jego działaniu, strukturze i roli w jodze. Kolejne rozdziały to już wprowadzenie oraz najróżniejsze pozycje asan. Rozdział trzeci, czyli zrozumieć asany, to wstęp do zasadniczej części książki, pokazuje jak poruszać się po grafikach, jak je interpretować, a także zawiera małą "mapkę" tego, co możemy spotkać w następnych rozdziałach.

 

Bardzo doceniam trud włożony w pracę nad tą książką. Każda ilustracja jest ręcznie rysowana, mięśnie zaś nanoszone komputerowo. Samo wydawnictwo postarało się nad wydaniem tej książki - twarda oprawa, śliskie kartki, przejrzystość, brak błędów. Kawał dobrej i rzetelnie wykonanej pracy. Sama książka napisana jest bardzo przystępnie, każde zagadnienie wyjaśnione i zobrazowane. Autor pozwala zrozumieć nie tylko podstawy jogi, lecz również naszą anatomię i mechanizmy zachodzące w naszym organizmie.

 

Jak dla mnie książka jest rewelacyjna. Wyjaśniła mi dużo, zaciekawiła, pomogła w zrozumieniu kilku mechanizmów w moim organizmie, podpowiedziała kilka ciekawostek, a przede wszystkim pokazała jogę z zupełnie innej strony. Polecam ją każdemu, jako świetny poradnik i przewodnik!

 

Za książkę serdecznie dziękuję Studiu Astropsychologii.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial