Okładka wydania

Jak Odczytać Przyszłość Z Kart Klasycznych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 12 votes
Akcja: 100% - 14 votes
Wątki: 100% - 24 votes
Postacie: 100% - 22 votes
Styl: 100% - 26 votes
Klimat: 100% - 15 votes
Okładka: 100% - 17 votes
Polecam: 100% - 17 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Odczytać Przyszłość Z Kart Klasycznych | Autor: Manuela Klara OlszewskaAngelika Lenartowicz

Wybierz opinię:

Pavell

Wróżenie z klasycznej talii kart jest niezwykle popularnym sposobem na poznanie swojej przyszłości i podążania właściwą dla nas ścieżką życia. Zwykła talia składa się z 52 kart, akurat tyle ile jest tygodni w całym roku. Najprościej jest jednak wróżyć z 24 kart i takie właśnie metody przedstawiają nam w swojej książce „Jak odczytać przyszłość z kart klasycznych" panie Manuela Klara Olszewska i Angelika Lenartowicz.

 

Doradzanie z kart łączy ze sobą wiedzę niekonwencjonalną oraz wiedzę z innych różnych dziedzin. Dzięki kartom możemy rozwiązać większośc problemów który napotykamy w naszym codziennym życiu. Musimy jednak mieć na uwadze to, że nic nie stanie się na pewno. Karty pokazują nam teraźniejszość i ewentualna przyszłość, której dzięki naszym działaniom możemy uniknąć, lub ją przyjąć. Według autorek „to co się jeszcze nie stało, stać się nie musi. Jeśli jest złe, możemy temu zapobieć, jeśli jest dobre, trzeba uważać by tego nie przeoczyć".

 

Na wstępnie znajdziemy króciutkie i bardzo ogólnikowe wyjaśnienie zasad wróżbiarstwa np.: sposobu wyboru talii czy miejsca w którym będziemy wróżyć. Dowiemy się jak stawiać karty osobie nieobecnej oraz, dlaczego powinniśmy każdą kartę dokładnie poznać i umieć o niej mówić. Wróżenie z kart nie jest bowiem żadną magią, ale opiera się na przeczuciu, sile świadomości i interpretacji. Trzeba tutaj dodać, że znaczenie każdej z kart nie jest uzależnione tylko od kart sąsiadujących, ale również od tego jak dana karta leży. Niektóre bowiem z nich mogą być zwrócone w dół lub w górę. Dowiemy się również ze karty mają swoje profile, przeważnie dwa lub trzy.

 

Dalsza część książki zawiera już konkretne opisy każdej z kart. Żeby było nam łatwiej przyswajać wiadomości, zostały one podzielone na cztery podrozdziały: Kiery, Kara, Trefle i Piki. Każdy zaczyna się ogólnym przedstawieniem koloru, a następnie dochodzi do opisu każdej poszczególnej karty. Dowiadujemy się np., że Trefle symbolizują nieład i podenerwowanie, emanując przy tym zimną i negatywną energią. Zwiastują niepowodzenia, choroby i wypadki, są przestrogą dla siebie i bliskich. Natomiast Dama Trefl może symbolizować ludzi destrukcyjnych, niszczących i zagubionych, jak również w innym profilu osobą mądrą, umiejącą dostosować się do sytuacji i godną zaufania. Jeśli dołożymy do tego karty sąsiadujące, okaże się, że interpretacji jest bardzo wiele i aby naprawdę dobrze wróżyć, musimy poznać karty tak dokładnie jak przysłowiową „własną kieszeń".

 

W ostatniej części książki poznajemy przykładowy, duży rozkład z 24 kart. Tym razem zasady mamy pokazane na praktycznym przykładzie, co pozwoli nam osiągnąć dużo lepsze wyniki podczas nauki.

 

„Jak odczytać przyszłość z kart klasycznych" jest znakomitą książką dla osoby zupełnie nie zorientowanej w technice wróżenia. Jest to doskonała pozycja na początek naszej przygody z kartami. Pozwala poznać ich znaczenie i najważniejsze zasady rozkładania, posiłkując się praktycznymi przykładami i interpretacją. Oczywiście jeśli chcemy stać się prawdziwym specem we wróżeniu z kart klasycznych, musimy sięgać po kolejne, bardziej zaawansowane dzieła i jak najwięcej praktykować, gdyż jak wiadomo - trening czyni mistrza. Jednak na początek gorąco polecam książkę Manueli Klary Olszewskiej i Angeliki Lenartowicz, gdyż swobodny język, przejrzyste tłumaczenie i praktyczne przykłady sprawiają, że wiadomości w niej zawarte przyswaja się bardzo szybko i co najważniejsze - bez efektu znużenia i zniechęcenia.

 

Szkoda tylko, że dodana na samym końcu talia kart, choć bardzo ładnie i barwnie wykonana, jest wydana na tak mało sztywnym papierze. Karty bardzo szybko ulegają uszkodzeniu, powstają zagięcia i przedarcia. Niewygodne jest również ich tasowanie czy rozkładanie. Szkoda, bo mimo niewielkiej ceny jaką możemy dać w zwykłym kiosku za talię kart, nie otrzymamy niestety tak urzekająco wykonanych ilustracji, palety barw i pomysłowości, którą włożyła w wykonanie kart jedna z autorek książki.

 

Mimo tego wydanie uważam za bardzo udane i bardzo przydatne osobom całkowicie początkującym we wróżbiarskim świecie. Potrafi wciągnąć zainteresowanego tym tematem czytelnika i rozbudzić w nim ciekawość oraz chęć do dalszego rozwijania swoich zdolności, dając przy tym wiele radości i satysfakcji z możliwości pomocy sobie jak i innym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial