Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak Szybko I Skutecznie Rzucić Palenie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Szybko I Skutecznie Rzucić Palenie | Autor: Dirk Treusch

Wybierz opinię:

Gosiarella

Autorem książki jest Dirk Treusch, który posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od papierosów. Prowadzi na ten temat warsztaty i seminaria, a także szkoli lekarzy, psychologów i terapeutów z zakresu zastosowania psychologii energetycznej i hipnozy.

 

Po takim człowieku można spodziewać się, więc że zna się na rzeczy. Tym bardziej nie rozumiem, jak mógł na "dzień dobry" zaserwować swoim czytelnikom historię o umierającym na raka przyjacielu. Jako palacz i osoba, której temat reklamy jest bliski jestem świadoma, że pierwszym odruchem palacza, który słyszy o raku jest poczucie dyskomfortu i lekkiego stresu, a ich konsekwencją puszczenie dymka. Z tego powodu nie dziwcie mi się, że umysł mój buntował się przed powrotem do książki. Po paru stronach i kilku dymkach później dobrnęłam do "Dlaczego metoda odstraszania nie działa". Pojawiła się nadzieja, że w tym podrozdziale autor potwierdzi moje zdanie - przyznał mi racje, ale nie wyciągnął z tego wniosków. Szybko znowu wrócił do straszenia okropną chorobą. Ciekawe, że skoro wie, że stres powoduję chęć zapalenia papierosa, a straszenie umieraniem w agonii taki stres wywołuje, to i tak dalej o tym pisze. Może ma palaczy za niedoinformowanych matołów, którzy mylą substancje smoliste z witaminami?

 

Kartka po kartce odczuwałam coraz silniejszą chęć zapalenia mojego kochanego Ice'ika, a miało być odwrotnie. W końcu udało mi się dobrnąć do opisów metod terapeutycznych... Ten temat sobie odpuszczę, po pierwsze dlatego by dalej się nie denerwować, a po drugie dlatego, żeby i wam zostawić zabawną niespodziankę do odkrycia.

 

Czy książka ma zalety? Pewnie jakieś ma. Autor sprytnie wplótł, iż sam kiedyś palił, dzięki czemu czytelnik może poczuć swego rodzaju więź. Dodatkowo miło, że ktoś dla odmiany nie zmusza nas do rzucenia, ani nie ma palaczy za podludzi. Jest jeszcze jedna zaleta: nie na każdej kartce nas straszy.

 

Po przeczytaniu książki i napisaniu notki, chciałam przekonać się, czy jestem jedyna osobą, do której znany i poważany Dirk Treusch nie trafił ze swoimi metodami. Przeglądane przeze mnie recenzje po części podzielały moje zdanie, trafiałam też na całkiem pozytywne wypowiedzi odnośnie poradnika. Tym co mnie najbardziej zdziwiło, był fakt, że najczęściej wypowiadały się osoby niepalące. Z całym szacunkiem nie potrafię tego zrozumieć, a przy okazji nie mogę zweryfikować, czy jako jedyna odczuwałam potężną chęć palenia podczas lektury.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial