Okładka wydania

Jak Wychować Szczęśliwe Dziecko

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Wychować Szczęśliwe Dziecko | Autor: John Medina

Wybierz opinię:

ZaczytanaMery

Dzieci są największym skarbem każdego rodzica. Codziennie wkładamy wiele wysiłku i starań, aby zrozumieć i wspierać prawidłowy rozwój naszych pociech. Chcemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe i radosne, żeby dobrze czuły się we własnej skórze. Dlatego też nieustannie zadajemy sobie pytanie: Co możemy zrobić dla naszych dzieci aby wyrosły na wartościowych i zadowolonych z siebie i swojego życia ludzi? Co jest wskazane a czego unikać w wychowaniu? Jak najlepiej stymulować rozwój naszych pociech? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w poradniku „Jak wychować szczęśliwe dziecko?" Johna Mediny.

 

„Jak wychować szczęśliwe dziecko?" to poradnik przedstawiający nam rozwój mózgu dziecka w okresie prenatalnym oraz podczas pierwszych pięciu lat jego życia. Jest on kontynuacją bestselleru „Brain Rulet" opisującego tajniki ludzkiego mózgu.

 

John Medina, znany biolog molekularny, porusza wiele ważnych kwestii dotyczących rodzicielstwa oraz jego wpływu na nasze dotychczasowe życie. Swój poradnik podzielił na pięć odrębnych rozdziałów: ciąża, udany związek, bystre dziecko, szczęśliwe dziecko i dobre dziecko. Sformułował również garść opartych na faktach i potwierdzonych naukowo praktycznych porad dla rodziców pragnących wychować zdrowe, szczęśliwe i zadowolone z życia dziecko. Należy, bowiem dodać, że autor prywatnie jest ojcem dwóch synów i już od wielu lat zajmuje się badaniem czynników mających wpływ na rozwój ludzkiego mózgu.

 

Książka rozpoczyna się od spojrzenia na rozwój mózgu dziecka w łonie matki a następnie przeprowadza nas przez kolejne etapy życia dostarczając wielu informacje o fizycznym i emocjonalnym rozwoju dziecka. Już na tym etapie naszego życia istnieje wiele mitów, które skuteczni rozwiewa autor. Są one związane z urządzeniami i zabawkami mającymi jakoby zwiększyć wydajność mózgu oraz pomóc w rozwoju zdolności matematycznych bądź językowych. Tak naprawdę w wychowaniu dzieci nie potrzebne są żadne drogie gadżety tylko dużo cierpliwości, miłości większość czasu poświęconego dziecku.

 

„Jak wychować szczęśliwe dziecko?" Johna Mediny to doskonały poradnik dla rodziców mających już dzieci, ale również dla par dopiero starających się o własne potomstwo. Książka zawiera wiele ważnych informacji opisanych szczegółowo, konkretnie i popartych przykładami z życia codziennego, których nie znalazłam w czytanej jakiś czas temu książce o wychowaniu Doroty Zawadzkiej „I ty możesz mieć superdziecko".

 

Porady Johna Mediny mogą przydać się każdemu z nas, bowiem na wychowanie dzieci nigdy nie jest za późno. Gorąco polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial