Okładka wydania

Iza Buntowniczka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Iza Buntowniczka | Autor: Marta Fox

Wybierz opinię:

Bujaczek

Z Martą Fox spotkałam się przy okazji czytania „Kaśki Podrywaczki". Było to parę lat temu, ale pamiętam, że mimo wszystko mi się podobała więc spróbowałam i z tą książką. Jest mała objętościowo i łatwo się czyta więc starczyło mi parę godzin i książkę przeczytałam.

 

„Iza Buntowniczka" jest pisana przez tytułową Izę. Jest to siedemnastoletnia dziewczyna, która czuje, że zaczyna się gubić w swoim świecie. Jej mama dąży wszystkimi celami do tego by dziewczyna została modelką, Iza mieszka na zmianę u mamy i taty- co tydzień gdzie indziej. W szkole dopiero zaczyna mieć przyjaciół i to dzięki tajemniczemu Borysowi. Na dodatek zaczyna się źle czuć co w ogóle nie martwi jej mamy, która tylko marzy by córka osiągnęła to czego ona nie osiągnęła. A co w tym wszystkim robi koszatniczka? O tym przekonajcie się już sami ;)

 

Książka jest napisana językiem prostym. Tematy, które są w niej poruszane są trudne: brak akceptacji, chore dążenie matki do tego by córka została modelką, brak stałego miejsca zamieszkania. To wszystko naraz spadło na biedną Izę i nic dziwnego, że dziewczyna żyła w ciągłym stresie. Początkowo sama chciała być modelką lecz po jakimś czasie stwierdziła, że to nie to. Irytowała mnie matka Izy. Nic się nie liczyło tylko zwycięstwo w konkursie. A gdzie potrzeby Izy, a gdzie dbanie o dobro córki? Jak własna matka może doprowadzić córkę do anemii?! Dobrze, że ma ojca, który bardziej patrzy na to co potrzebuje Iza. Mimo tego, że książka jest przeznaczona dla młodszych czytelników dorosły też może ją przeczytać ponieważ można się sporo nauczyć. Napisane prostym, a mogę i powiedzieć luzackim językiem zwierzenia nastoletniej zagubionej dziewczyny, które pokazują, że czasem musi dojść do tragedii by zrozumieć czego się chce i o to zawalczyć.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Akapit Press oraz portalowi Sztukater!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto