Okładka wydania

Feral

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Kate Wild
 • Tytuł Oryginału: Feral
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Joanna Lipińska
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130 x 205 mm
 • ISBN: 9788324138821
 • Wydawca: Amber
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Feral | Autor: Kate Wild

Wybierz opinię:

Gosiarella

"Feral" nie jest książką, którą mogłabym z czymś porównać. Nie ma w niej wampirów, aniołów, wilkołaków, ani magii jaką znamy, a mimo wciąga nas w swój paranormalny klimat. Wyobraźmy sobie, że gdzieś na Ziemi jest ukryte miasto, do którego nie można się w żaden sposób dostać. Ludzie twierdzą, że słyszą śmiech dzieci dobiegający z lasu, w którym nikogo nie ma. To właśnie w tym lesie, gdzieś na samym końcu świata została ukryta Nowa Atlantyda. Miasto ma na celu zostać przyszłością ludzkości, w której jednostki będą oceniane wedle swojej pracowitości, a nie dzięki dziedziczonej pozycją. W nowym świecie zostanie wyeliminowana przemoc, głód, bieda i pozostałe plagi naszych czasów. Piękna idea, prawda? Szkoda tylko, że za pięknymi ideami ciągną się okrutne wady...

 

Szesnastoletnia Feral jest kadetem w Nowej Atlantydzie. Była szkolona od najmłodszych lat przez mistrzów, którzy uwielbiają surowo karać za najmniejsze słabości. Dziewczyna nie zna miłości, nie wie czym jest troska i współczucie, bo nie jest to potrzebne idealnym zabójcom. Nie boi się bólu i prawie go już nie odczuwa, bo nie wiele może się równać z karami, jakie musiała znosić jako mała dziewczynka oraz licznymi operacjami w krypcie, kiedy wszczepiali jej kości i geny wilka, by uczynić z niej chimerę. Nie była jedynym dzieckiem, które umieszczono w krypcie, ale jedną z nielicznych, która przeżyła przeminę. Śmiertelnie niebezpieczny i dziki dziwoląg - tak przez pozostałych jest postrzegana. Jednak Feral kocha swoje miasto i chce tam być, choć nie może przez swoją zdradę. Kiedy z laboratorium ucieka chłopak, coś, a raczej ktoś sprawia, że Feral pomaga mu w ucieczce, zabijając przy tym jednego ze swoich mistrzów - w tym momencie właśnie zdradziła Miasto. Tym kimś, kto wpłynął na jej decyzję była Amber. Jej jedyna przyjaciółka, która przez zabiegi w krypcie potrafi wejść do ludzkich umysłów oraz widzi ich najbliższą przyszłość. To właśnie Amber pomaga w ucieczce Feral i Crowa. Tak naprawdę ich ucieczka jest dopiero wstępem do tej niesamowitej historii.

 

Feral jest fantastyczną postacią. Jest dzika, jest niebezpieczna, ma bałagan emocjonalny, z którym właściwie zupełnie sobie nie radzi, ale gdy trzeba przetrwać lub przechytrzyć wroga idzie na całość, bez zbędnych skrupułów. Kibicowanie jej jest tak naturalne, jak oddychanie. A teraz szybciutko przejdźmy do Crowa i wyjaśnijmy sobie jedno: UWIELBIAM GO! Mimo, że nie ma go zbyt dużo (a przynajmniej nie tyle, ile bym sobie tego życzyła), to i tak rozpływam się przy każdej scenie z jego udziałem. Taki słodki i rozkoszny z niego chłopak. No co? Mam słabość do zranionych chłopców, a tego aż chciałoby się momentami przytulic i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Resztę postaci można podzielić na dwie grupy. Jedna zawiera postacie interesujące i dobrze wykreowane. Druga grupa zwiera niestety samych bohaterów nieciekawych, bezkształtnych i stanowiących jedynie tło. Obie grupy są mniej więcej sobie równe.

 

Wszelkiego typu opisy były dobrze skonstruowane i bardzo zręcznie malowały w mojej głowie wizje przedstawionego świata. Niestety wszechwiedzący, trzecio osobowy narrator relacjonował wydarzenia z perspektywy wielu bohaterów i przeskakiwał między nimi bez żadnego ostrzeżenia, toteż bardzo łatwo można było się pogubić w fabule. Kate Wild posiada bardzo prosty styl pisania, przez co książka jest lekką i przyjemną lekturą godną polecenia praktycznie wszystkim.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial