Okładka wydania

Tupcio Chrupcio Tom 11 Wizyta U Dziadków

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tupcio Chrupcio Tom 11 Wizyta U Dziadków | Autor: Eliza Piotrowska

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Książeczki o Tupciu Chrupciu, to ciesząca się dużą popularnością seria, o przygodach małej myszki. To urocze stworzenie przybliża najmłodszym czytelnikom wiele sytuacji, które mogą wydawać się nieprzyjemne i które przyprawiają maluchy o stres i łzy. To również stworzenie, które jako żywo przypomina większość dzieci – od czasu do czasu marudzi, od czasu do czasu grymasi, raz na jakiś czas boi się ciemności.

 

Tym razem Tupcio musi na kilka dni rozstać się z ukochanymi rodzicami, co jak się okaże wcale nie będzie dla niego takie łatwe. Na szczęście z rąk kochających rodziców wpadnie wprost w objęcia dziadków, którzy nie tylko pomogą mu zapomnieć o rozłące, ale i pokażą wiele ciekawych i nowych rzeczy. Każdy malec po przeczytaniu „Wizyty u dziadków" będzie miał możliwość łatwiejszego oswojenia się z sytuacją rozstania z najukochańszą mamą i najlepszym tatą, a nocowanie u członków rodziny (zwłaszcza u dziadków) stanie się pełnym radości wydarzeniem w nowym, doroślejszym życiu malucha. A tak na marginesie, szkoda tylko, że takich książeczek nie napisał nikt dla mam, które po raz pierwszy zostawić muszą swoje dziecko/dzieci pod opieką kogoś innego niż one... Bo przecież to sytuacja stresowa nie tylko dla malucha, ale i dla mamy... Bo co też pocznie jej maleństwo bez niej...

 

Atutów książeczka ma sporo. Po pierwsze bardzo dobry tekst, który jest odpowiedni dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Choć wydawnictwo wskazuje, że książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, uważam, że śmiało czytać można ją jeszcze młodszym dzieciom. Doskonale przemyślany i dostosowany do możliwości poznawczych najmłodszego czytelnika tekst sprawia, że nawet 1,5 roczne maluchy będą słuchały w skupieniu. Po drugie, bogata szata graficzna sprawi, że dziecko zainteresuje się obrazkami. Uwagę dzieci przyciągną kolorowe i ładne rysunki, zajmujące zdecydowaną większość stron. Minimum tekstu (zrozumiałego i interesującego), maksimum obrazka, czyli przepis na ulubioną książeczkę dla malucha murowany.

 

Swojej córce przeczytałam już tekst tak wiele razy, że jestem w stanie wyrecytować go o każdej porze dnia i nocy. Znam też chyba każdy szczegół wszystkich obrazków, które nie tylko ilustrują tekst, ale przede wszystkim ukazują codzienne czynności wszystkich dzieci bez wyjątku (bo każde dziecko kładzie się spać w łóżeczku, każde przytula się do ukochanej osoby, każde ze smakiem pałaszuje ulubione potrawy).

 

Całość sprawia, że podczas czytania i oglądania Tupcia Chrupcia dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo, każde też wyniesie z tej historii naukę, że jest kochane przez rodziców, nawet wtedy gdy od czasu do czasu zostawiają je pod czułą i troskliwą opieką dziadków, czy innych członków rodziny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial