Homeopatyczna Apteczka Dla Każdego

Autor: Andrzej Rajmund Kozłowski

Okładka wydania

Homeopatyczna Apteczka Dla Każdego


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Madlen

Czym jest homeopatia? Czy w XXI wieku korzystanie z leków homeopatycznych w ogóle ma sens? Przecież apteczne półki aż uginają się od środków, które są nam w stanie pomóc szybko i skutecznie, jeśli tylko zastosujemy się do zaleceń lekarza. Ale może chemia to jednak nie wszystko?

 

Czym jest homeopatia? Pokrótce to leczenie lekami wytwarzanymi z naturalnych surowców na przykład roślinnych, czy mineralnych. Lek homeopatyczny ma za zadanie oczywiście nas wyleczyć, ale to jak to zrobi to już dłuższa historia. Lek homeopatyczny wywołuje w naszym ciele rodzaj sztucznej choroby, notabene nieszkodliwej dla naszego organizmu, a mającej na celu zwalczyć tę chorobę, która nas męczy. W poradniku znajdziemy dokładną definicję homeopatii, jak również dowiemy się jak sporządzać leki homeopatyczne, jak je dobierać i w końcu jak prawidłowo je stosować. Ponadto znajdziemy tu sposoby na walkę z różnymi chorobami począwszy od bólów głowy, gardła, zębów, przez katar, oparzenia, trądzik, a na chorobie wieńcowej i żylakach skończywszy.

 

Andrzej Rajmund Kozłowski jest lekarzem, specjalistą od homeopatii, który od ponad dwudziestu lat prowadzi swoją praktykę lekarską. Książka ta, jak sam przyznaje, ma na celu przekazanie wiedzy medycznej w ujęciu praktycznym, tak abyśmy mogli wykorzystać ją w naszym codziennym życiu. Czy mnie to przekonało? No cóż... nie przeczę tematyka jest bardzo ciekawa i godna uwagi, niemniej jednak nie do końca jestem skłonna uwierzyć, że to faktycznie pomaga. Jako zaletę poradnika wydawca podaje fakt, iż leki w nim wymienione są ogólnie dostępne w aptekach, jednak szukając leków na interesującą nas dolegliwość niestety bez znajomości łaciny ani rusz. Autor podaje wyłącznie nazwy łacińskie bez polskich odpowiedników, co daje nieprzyjemne poczucie zagubienia (bo tak naprawdę nie wiemy o co chodzi) i obawę, że pytając o dany lek w aptece farmaceuta (mimo, jak mniemam znajomości łaciny) może się lekko zdziwić... ale może jednak się mylę?

 

Podsumowując, ciekawa pozycja, jednak dla osób lubiących taką tematykę. Homeopatia niewiele ma wspólnego z babcinymi domowymi sposobami na katar, czy przeziębienie, dlatego chcąc z niej korzystać warto wcześniej zagłębić się w temat. Polecam zainteresowanym.

Gosiarella

Homeopatia jest dla mnie całkowicie nowym zagadnieniem, w którym nie mogę się popisać za dużą wiedzą. Tym, którzy również nie są biegli w tym temacie, postaram się go nieco przybliżyć.
Homeopatia jest formą medycyny niekonwencjonalnej. Bazuje na surowcach naturalnych: minerałach, roślinach, jadzie itp. Składniki te po procesie dynamizacji (rozcieńczenie połączone z wstrząsaniem lub rozcieraniem) zyskują właściwości lecznicze. Dobranie odpowiedniego leku do zwalczania choroby opiera się na zasadzie podobieństw, czyli "podobne lecz podobnym".

 

Powyższe tłumaczenie jest dużym uproszczeniem, dlatego zapraszam do zgłębiania tematu. Na całe szczęście autor Andrzej Rajmund Kozłowski w przeciwieństwie do mnie zna się bardzo dobrze na temacie. Jest specjalistą medycyny rodzinnej, pediatrą oraz lekarzem homeopatą odnoszącym spektakularne sukcesy w stosowanej terapii. Zarówno kwalifikacje autora, jak i fakt, że jest to już VIII wydanie tejże książki, budują większe zaufanie do opisywanych w niej metod leczenia.

 

Książkę można śmiało podzielić na dwie części. Pierwsza stopniowo wprowadza nas w świat leczenia homeopatycznego. Wyjaśnia historię, sposób przyrządzania leków, a także odpowiada na dręczące nas pytania. Druga z kolei, "Homeopatyczna apteczka domowa", przyporządkowuje leki do poszczególnych schorzeń. Przyznam, że obawiałam się, że trafię na drobiazgowy opis przyrządzania lekarstw, co nie byłoby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego pojawiły się nazwy środków leczniczych, które w gotowej formie można zakupić. Przy każdym schorzeniu pojawia się kilka opcji leku, a przy każdym informacja pozwalająca wybrać dla nas najlepszy. Duży plus! Dodatkowo książka jest opatrzona w szkice roślin leczniczych, co bardzo ją wzbogaca.

 

Jestem zazwyczaj bardzo sceptyczną tradycjonalistką, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że nie lubię eksperymentować z niczym nowym na sobie. Takie podejście utrzymywałam przez znaczną część książki, jednak w pewnym momencie gdzieś uleciało i teraz mam ochotę spróbować stosować "nowe" leki. Oczywiście z początku wszystko małymi kroczkami, ale z czasem... Kto wie? Może leki homeopatyczne zdominują moją domową apteczkę na dobre? Oczywiście książkę polecam. Zawiera wiele cennych informacji, które przełamią wasz opór.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!