Okładka wydania

Szarańcza I Ptak

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szarańcza I Ptak | Autor: Hanan Asz Szajh

Wybierz opinię:

Katee

Historia miłości, która jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności, miłości silniejszej niż śmierć.

 

Hanan asz- Szajch, uznawana za jedną z najwybitniejszych arabskich pisarek, pochodzi z Libanu. W swoich książkach (na język polski zostały przetłumaczone tylko dwie pozycje) porusza istotne tematy dotyczące życia arabskich kobiet. Większość z opisanych wydarzeń inspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami, często z życia samej pisarki.
Tak też jest w przypadku książki "Szarańcza i ptak", która opowiada historię życia matki Hanan.

 

Kamila i Mahomet zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia będąc jeszcze dziećmi, niestety okrutny los sprawia, że zakochani muszą się rozstać. Kamila jako czternastoletnia dziewczynka zostaje wydana za mąż za dwukrotnie starszego od siebie mężczyznę, rok później rodzi pierwszą córkę. Mimo wszystko zakazane uczucie wciąż kwitnie, młodzi nie tracą nadziei na to, że kiedyś uda im się połączyć. Dziewczyna, mimo braku wykształcenia jest osobą niezwykle inteligentną. Kocha film, muzykę, układa wiersze, gdyby nie brak perspektyw i możliwości rozwoju jej życie z pewnością wyglądałoby zupełnie inaczej. Sprytna, bez problemu potrafi wywieść w pole swoich opiekunów, a dla osiągnięcia celów jest gotowa zrobić dosłownie wszystko. Dla Kamili najważniejsza jest miłość, kieruje się sercem, a cały jej świat stanowi ukochany mężczyzna.

 

Historia Mahometa i Kamili ukazana jest na tle społeczeństwa, w którym kobieta nie gra żadnej roli. Dyskryminowane, przeznaczone tylko do rodzenia dzieci i zajmowania się domem, nie mogą decydować same o sobie, a ich życie podporządkowane jest mężczyźnie.
Kamila miała szczęście, okazała się silną kobietą, która potrafi walczyć o swoje prawa, wierzyła w siłę miłości i marzeń.

 

Książka uświadamia różnice kulturowe między wschodem i zachodem. To co u nas jest nie do pomyślenia, w krajach arabskich jest na porządku dziennym. Małżeństwa nastoletnich dziewczynek z dojrzałymi mężczyznami, traktowanie kobiet jak więźniów i prywatne służące, zacofanie, analfabetyzm, brak możliwości rozwoju.

 

Postać Kamili uświadomiła mi jedną rzecz, życie jest tylko jedno i nie warto tracić go z powodu niewłaściwie podjętych decyzji. Jeśli tylko się chce można zmienić wszystko, decyzje należą do nas. Nie warto przejmować się opinią otoczenia jeśli to co robimy nas uszczęśliwia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial