Słowik, Kopciuszek I Inne Najpiękniejsze Bajki

Autor: Hans Christian AndersenC. PerraultA. OppmanJ. I. KraszewskiJ. KasprowiczK. W. WójcickiB. LeśmianK. Przerwa TetmajerW. L. AnczycW. OrkanL. SiemieńskiM. GórskaA. TyszkaL. BardijewskaD. SuwalskaM. Strękowska ZarembaC. GozziA. Puszkin

Okładka wydania

Słowik, Kopciuszek I Inne Najpiękniejsze Bajki


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Scathach

Słowik, Kopciuszek i inne najpiękniejsze bajki to antologia stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, w której skład wchodzą najpopularniejsze, najbardziej tradycyjne, a zarazem najpiękniejsze bajki polskie oraz te wpisujące się w kanon literatury światowej.

 

Dzięki tej publikacji młodzi odbiorcy będą mogli poznać najważniejsze polskie legendy, wraz z nimi historię swojego kraju, a oprócz tego cieszyć się znajomością lektur mających specjalne miejsce w narodowej świadomości.

 

Oprócz tekstów typowo polskich, znajdziemy tutaj baśnie klasyczne, autorstwa Andersena, Puszkina czy też Leśmiana.
Jako, że publikacja ta nie została ukierunkowana jedynie na przekaz opowieści wiekowych, odnajdziemy w niej rówżnież bajki nowe, jeszcze nie zawsze rozpoznawalne, których autorkami są Agnieszka Tyszka, Liliana Bardijewska. Małgorzata Strękowska-Zaremba i Dorota Suwalska.

 

Za pośrednctwem tej książki poznamy historię Świątecznego Elfa, Złośliwego Karła, Ważki, Smoka, Elfa i Raptulli, Tańczącego Bociana, Pięknej i Bestii, Śpiącej Królewny, Waligóry i Wyrwidęba oraz wielu, wielu innych postaci.

 

Książka zawiera teksty mające wartości dydaktyczne. Przekazuje bowiem podstawowe wartości, ukazuje przenikanie się dobra i zła w świecie, wskazuje jak poszczególne zachowania mogą wpłynąć na rzeczywistość i z wielką pasją promuje dobro. Dziecko, które wejdzie w świat baśni, pozostanie pod urokiem nie tylko fascynujących historii, lecz także mądrości w nich zawartych, które na trwałe ukształtują jego światopogląd i zasieją ziarenko pozytywnych wartości.

 

Barwne ilustracje Marianny Jagody-Mioduszewskiej dodają książce uroku i walorów estetycznych. Jest ona wydana niezwykle starannie. Twarda oprawa i kolorowe wnętrze z całą pewnością przyciągną wzrok każdego czytelnika. Prawdziwą przyjemność sprawia śledzenie losów bohaterów przeplatanych barwnymi ilustracjami, które otwierają pole wyobraźni.

 

Książkę te z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto szuka właśnie antologii z baśniami i nie potrafi się zdecydować, którą wybrać. Ta publikacja zawiera najpoplarniejsze z nich oraz dodatkowo promuje nowe bajki, dzięki czemu dziecko poszerzy swoje horyzotny. Obok pięknego wydania również trudno przejść obojętnie. I choć dziś starannych ksiązek nie brakuje – zakupu właśnie tej, na pewno nie pożałujecie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!