Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Magic Molly Nieśmiały Prosiaczek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Magic Molly Nieśmiały Prosiaczek | Autor: Holly Webb

Wybierz opinię:

Asymaka

„Nieśmiały prosiaczek" to kolejny tytuł z serii Magic Molly, który miałam przyjemność przeczytać razem z moimi dziećmi. Początkowo byliśmy mało przychylnie nastawieni do tej świnki, ponieważ kojarzyła nam się z błotem, mało estetycznym wyglądem i nieciekawym zapachem, ale pisarka potrafiła tak przedstawić to zwierzątko, że nabraliśmy do niego sympatii i polubiliśmy je. Prosiaczek zaczął nam się jawić jako postać sympatyczna i bardzo miła. Holly Web ma ogromny dar zjednywania otoczenia, czytelników, potrafi świetnie pokazać walory stworzonych przez siebie bohaterów, ukazać nam ich ciekawe cechy. Pisze po prostu przystępnie dla każdego dziecka, dla małego miłośnika wszelkich zwierzątek, uczy dziecko wrażliwości na los tych żywych przecież stworzeń.

 

Piąta część serii o dziewczynce, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami i jako jedna z niewielu rozumie je, myśli o nich, współczuje im. Stara się pomóc każdemu stworzonku, które jest smutne, ma jakieś problemy, z czymś sobie nie radzi.

 

Tutaj akurat mamy do czynienia, jak sam tytuł wskazuje, z wielką nieśmiałością prosiaczka. Mieszka on w zoo, niewielkim, ale popularnym i lubianym przez dzieci. Molly zwraca uwagę właśnie na Myszorka, ponieważ on jako jedyny nie wychyla się ze swojego miejsca, wstydzi się, boi i nie potrafi tego zwalczyć. Ma zaufanie jedynie do naszej utalentowanej dziewczynki, czy uda jej się jednak mu pomóc?

 

Molly uwielbia zwierzęta, w ich towarzystwie czuje się wspaniale, zaszczepił jej tę miłość tata, który pracuje jako weterynarz. Dziewczynka także chce w przyszłości stać się lekarzem zwierząt, leczyć je, pomagać im. Kocha każde stworzonko całym sercem, każde, które potrzebuje pomocy. Potrafi im pomóc, chce to robić i świetnie jej to wychodzi. Myszorem ma wielką moc, magiczną, jest w stanie rozśmieszyć ludzi, rozbawić im, poczuć się lepiej, mieć lepszy humor, tryskać energią.

 

Jak zawsze Holly Webb potrafi przekonać młodego czytelnika do swojej opowieści, dzieci pokochają kolejnego bohatera jej historii, będą mu współczuć, martwić się o niego, kibicować mu. Jest tu wszystko to, czego dziecko szuka w książeczce, i humor, i ciekawe przygody, tekst jest napisany interesująco, ciekawie, niebanalnie, ciepło, pobudza wyobraźnię i uczy empatii. Zadowoleni będą także rodzice, ponieważ ich dzieci miło spędzą czas, przy okazji doskonale się bawiąc. Bohaterów tych opowiadań nie można nie polubić, czy wręcz pokochać, są oni naprawdę doskonale opisani, wzbudzają od pierwszych stron książeczek sympatię, dzieci pokochają postaci występujące w każdej książeczce pisarki Holly Webb. Polecam całą serię, a sama z miłą chęcią rozejrzę się za innymi napisanymi przez tę niezwykłą kobietę tytułami. Idealna pozycja literacka dla młodego czytelnika, polecam JAK NAJBARDZIEJ!

 

Za ten tytuł bardzo dziękuję Wydawnictwu Znak i Sztukater.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial