Okładka wydania

Klasyka Polska Dla Dzieci Najpiękniejsze Wiersze Znacie? To Poczytacie!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Klasyka Polska Dla Dzieci Najpiękniejsze Wiersze Znacie? To Poczytacie! | Autor: Opracowanie Zbiorowe

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Z poezją jest już tak, że pokochać można ją w każdym wieku. Tylko po co czekać na stare lata, skoro można zacząć cieszyć się nią i bawić już jako dziecko? Pokaż swojemu dziecku, jak wspaniała jest poezja i ile frajdy można mieć czytając wiersze. Naucz je, że poezja to nie odgadywanie „co poeta miał na myśli", ale fantastyczna rozrywka pozwalająca rozruszać szare komórki i uwolnić emocje. Naucz dziecko czerpać garściami z literatury, bez ograniczania go do jednego tylko rodzaju literackiego. Niech wie od najmłodszych lat, że poezja to coś nietuzinkowego i wyjątkowo ciekawego. A swoją pracę zacznij u podstaw, od „Klasyki polskiej dla dzieci", gdzie znajdzie wiersze które wyszły spod pióra Fredry, Konopnickiej, Jachowicza, Mickiewicza i wielu innych, zasłużonych w polskiej literaturze.

 

Czytając dziecku wiersze znajdujące się w zbiorze „Klasyki polskiej literatury", szybko zauważycie jak bardzo jesteście przesiąknięci poezją. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że znacie tak wiele wierszy, wierszyków i rymowanek? Nikt nie wyprze się chyba znajomości „Sroczka kaszkę warzyła", „Bajeczki o osiołku" Fredry, czy „Chorego kotka" Jachowicza. Wrócicie z przyjemnością do tych wierszy, których słuchaliście w dzieciństwie i z radością będziecie uczyć ich własnego dziecka. Jeśli traficie na wiersze, które widzicie pierwszy raz w życiu, z nieskrywaną przyjemnością sami poznacie ich treść.

 

Wierszyki spodobają się waszym dzieciom. Niektóre czegoś nauczą, inne rozbawią, jeszcze inne przestrzegą przed jakimś niecnym uczynkiem. Ich zróżnicowanie sprawi, że wasze pociechy z chęcią będą słuchały przygód „Małpy w kąpieli", czy „Janka, co psom szył buty". Będzie wesoło i nostalgicznie, groźnie i z przymrużeniem oka. A oko weselić będą rewelacyjne ilustracje Sebastiana Persona. I nie przesadzam z tą rewelacją, bo są one naprawdę bombowe!

 

Wiersze podzielone zostały na kilka grup. Każda dotyczy konkretnego tematu. Są i wiersze o dzieciach, i o zwierzakach, i o porach roku. Ale to nie wszystko, odkryjcie sami, co jeszcze mieści w sobie ten świetny zbiór.

 

Całość prezentuje się imponująco. Jest schludnie i cudnie. Twarda oprawa, kolorowe, bajkowe i zabawne ilustracje plus wiersze klasyków, które wcale nie trącą myszką, a bawią kolejne już pokolenie młodych ludzi. To książka, która uprzyjemni czas nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. To możliwość do powspominania o własnym szczęśliwym dzieciństwie i okazja do sprawienia odrobiny radości i podarowania odrobiny szczęścia własnemu dziecku. Jestem zachwycona tą pozycją.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto