Okładka wydania

Haker Prawdziwa Historia Szefa Cybermafii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Haker Prawdziwa Historia Szefa Cybermafii | Autor: Kevin Poulsen

Wybierz opinię:

Dm1994

„Tysiące przestępców na całym świecie, mający w planach sześciocyfrowe transakcję, z żonami, dziećmi i kochankami na utrzymaniu, gliniarzami do przekupienia, ratami do spłacenia, długami do zwrotu i transakcjami do zrealizowania – w jednej chwili stali się całkiem bezradni. Zagubieni. Stracili pieniądze. Wszyscy oni poznali imię Iceman".

 

Kevin Poulsen. Jeden z największych crackerów w historii. Dokonał udanych włamań do komputerów Pentagonu, FBI i wielu znanych aktorek. Pierwszy raz oskarżony w 1989 roku. Postawiono mu zarzuty 19 przypadków oszustw, włamań do systemów telefonicznych i wyłudzenia pieniędzy. Ukrywał się przez 18 miesięcy, w tym czasie wciąż dokonując włamań.

 

W programie Unsolved Mysteries został przedstawiony jako największy cracker w historii, którego należy traktować jak terrorystę. Został rozpoznany w supermarkecie przez jednego z widzów programu - i aresztowany. W czerwcu 1994 roku Poulsen przyznał się do 7 wykroczeń, m.in. oszustwa komputerowego, pocztowego i telefonicznego, wyłudzenia pieniędzy i zakłócania porządku publicznego. 10 kwietnia 1995 roku został skazany na 51 miesięcy pozbawienia wolności i ponad 56 tys. USD grzywny. Obecnie jest jednym z redaktorów serwisu Wired.(znak.com.pl)

 

"Haker. Prawdziwa historia szefa cybermafii" to prawdziwa i jakże niesamowita historia Maxa Butlera, znanego na świecie jako ICEMAN - jednego z największych hakerów i internetowych przestępców w Stanach Zjednoczonych.

 

Butler to człowiek o dwóch twarzach - z jednej strony pomagał FBI, poprawiał niedoskonałe programy i pracował nad bezpieczeństwem sieci, z drugiej strony zaś założył serwis, gdzie skupywał i sprzedawał numery kart kredytowych, które później służyły licznym kradzieżom i innym przestępstwom. Był to również człowiek zagubiony i źle traktowany przez los - jego rodzice rozwiedli się, a ukochana dziewczyna od niego odeszła, te i inne wydarzenia znacznie wpłynęły na jego zdrowie psychiczne i później wywołały jego zaburzenia. Mimo wszystko Max to mężczyzna przebiegły i nadzwyczaj inteligentny, nazywany przez wielu komputerowym, lub internetowym geniuszem, który zdobył wszystko to czego zapragnął nie wychodząc z domu. Czy po tym jak poskromiła go policja i sąd skazując go na trzynaście lat w więzieniu Iceman przestał istnieć? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na to i na inne pytania, które zrodziły się w waszych głowach koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

 

Powieść Kevina Poulsena "Haker" jest bezapelacyjnie pozycją jedyną w swoim rodzaju, która spodoba się ludziom interesującym się ludźmi. Jeśli lubisz krok po kroku poznawać czyjeś skomplikowane i naszpikowane pikanterią historie jest to książka napisana specjalnie dla ciebie! Według mnie takich lektur nie ocenia się pod względem fabuły i jej bohaterów - bo jak poddawać takiej samej opinii miejsca, osoby i wydarzenia, które istnieją lub miały miejsce w rzeczywistości i fantastyczne, stworzone przez autora elementy? Owszem podczas czytania "Hakera" nikt nie będzie się nudził, gdyż została ona napisana lepiej, niż wiele książek sensacyjnych. Autor przekazuje nam tę historię w bardzo ciekawy i realistyczny sposób trzymając nas w ciągłym napięciu i zaskakując czytelników w każdym jej momencie.

 

Ja zauważyłam w tej książce także pewien wydźwięk moralistyczny, co czyni z niej nie tylko swojego rodzaju biografię, ale także wartościową pozycję. Życie Maxa pokazuje nam jak może wyglądać nasze życie jeśli zabraknie nam w nim wsparcia, jak nie popaść w totalną fascynację jedną rzeczą, która może nas odciąć od innych ludzi oraz mówi przed czym powinniśmy się raczej wzbraniać.

 

Nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko polecić wszystkim tę książkę zarówno wszystkim maniakom książkowym, jak i tym komputerowym. Ja podobnie jak w przypadku książki "Robokalipsa" po przeczytaniu powieści Kevina Poulsena, gdy wchodzę na jakąkolwiek stronę internetową, lub gdy wpisuję hasło do mojej poczty internetowej myślę, że w tej samej chwili jakiś haker ma mnie wyłożoną na talerzu i może zrobić z moimi danymi co tylko mu się rzewnie podoba. Gorąco polecam

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial