Okładka wydania

Hektor I Tajemnice Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hektor I Tajemnice Życia | Autor: François Lelord

Wybierz opinię:

Cinnamon

„Życia trzeba się nauczyć (...) lepiej zacząć wcześnie, bo nigdy nie wiemy, ile czasu nam zostało." [s.9]

 

Uczymy się życia od pierwszych chwil życia i, tak jak w powyższym cytacie, na naukę nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Naszym nauczycielem w wędrówce po tajnikach życia może być każda istota żywa. Najlepiej jednak uczy się od dzieci.

 

Hektorek ma dziesięć lat i jest w takim wieku, kiedy prawdziwe życie wyłania się z beztroskiej otoczki dzieciństwa, by ukazać swoje drugie, bardziej skomplikowane oblicze. Hektor ma wiele pytań, na szczęście zawsze może liczyć na pomoc swoich rodziców. Jego tata Hektor, który jest psychiatrą, zna odpowiedzi na każde pytanie oraz lekarstwa na wszelkie problemy, mama natomiast emanuje miłością, wiarą i dobrą radą.

 

Myślicie sobie: jakie to niby problemy może mieć dziesięciolatek? Otóż wszelakie. Czasem są to problemy błahe z punktu widzenia dorosłego, innym razem przerastają one nawet doświadczonych życiowo ludzi. Jedno jest pewne: dziecko wkraczające w nową dekadę swojego życia potrzebuje wsparcia i pomocy.

 

Hektorek boryka się z wieloma problemami. Pierwsza miłość, bójki ze szkolnymi urwisami, kwestia, czy walczyć o dobre stopnie w szkole, czy o akceptację kolegów, nauka tolerancji wobec innych od siebie, sprawiedliwości, uczciwości i szczerości - to tylko część tego, z czym zapoznaje się nasz mały bohater, który pod koniec każdego dnia dokonuje w swoim notesie konkluzji. Notes ten w przyszłości będzie służył mu jako wspomnienie wspaniałych dziecięcych lat oraz drogowskaz dalszego postępowania.

 

Powieść „Hektor i tajemnice życia" przeznaczona jest głównie dla młodszych czytelników, ale sprawdza się także w odbiorze u osób trochę starszych. Książka została podzielona na kilkanaście krótkich epizodów, w których Hektorek boryka się z nowymi problemami. Epizody te są krótkie i opisane w prostym języku, na końcu każdego z nich są zapisane kursywą zdania podsumowujące poprawne zachowanie dla danego problemu. Książka jest wręcz stworzona do wspólnego jej czytania wraz z dzieckiem: codziennie nowy epizod i krótka dyskusja na temat zachowania Hektorka powinny pomóc w wychowaniu doskonałego, kulturalnego potomka. Ale nie tylko dziecko się uczy. Dorosły dzięki tej lekturze uświadamia sobie swoje własne braki w ogładzie i ma szansę na podreperowanie jej...

 

Książkę polecam zatem i młodszym, i starszym czytelnikom. Na pewno każdy wyniesie z niej coś odpowiedniego dla siebie ;)

 

François Lelord jest francuskim psychiatrą, psychoterapeutą oraz autorem trzech powieści o Hektorze i jego synu Hektorku. Powieści te mają otoczkę filozoficzną, a także, z racji wykształcenia pisarza, elementy psychologii. Jego powieści pomagają czytelnikom w odnalezieniu i dostrzeżeniu odpowiednich odcieni życia, cieszą się popularnością na świecie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial