Okładka wydania

Jonka, Jonek i Kleks Tom 4 Smocze Jajo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Paweł Szarlota
 • Tytuł Oryginału: Jonka, Jonek i Kleks Smocze Jajo
 • Seria: Jonka, Jonek i Kleks
 • Gatunek: Komiks
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 64
 • Rok Wydania: 2012
 • Wymiary: 170 x 260 mm
 • ISBN: 9788323747741
 • Wydawca: Egmont
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jonka, Jonek i Kleks Tom 4 Smocze Jajo | Autor: Paweł Szarlota

Wybierz opinię:

Palanee

Zaczęły się wakacje. Za oknem słońca rozpościera swe promienie i darzy światłem spragnione wolnego dzieci. Tak, to wakacje! Ale... ale co będziemy robić? W domu jest za nudno! Może gdzieś pojedziemy? Ale czym? Gdzie? Same problemy! Jonka, Jonek i Kleks mają niemały kłopot. Po tylu przygodach nie chcą bezczynnie siedzieć w domu i bawić się na podwórku z innymi dziećmi. To nie dla nich. Jonka i Jonek przyzwyczajeni do spędzania wolnego czasu w bardzo nietypowy sposób wraz ze swym równie niezwyczajnym przyjacielem Kleksem szukają rozwiązania na wakacyjną nudę.

 

Jednak atramentowy duszek znajdzie radę na każdy problem! Szarlota Pawel w kolejnym tomie pt. „Smocze Jajo" dała się ponieść wyobraźni i przygotowała dla czytelników (i przede wszystkim bohaterów) nie lada gratkę. Już sam początek brzmi interesująco. Trójka przyjaciół zastanawia się nad środkiem lokomocji. Niezawodny Kleks wpada na genialny pomysł! Do stojącego na podwórzu wraku samochodu doczepia balon na ogrzewane powietrze i w ten sposób zamierza przemieszczać się po świecie. Choć początkowo dzieciom strach zagląda w oczy, chętnie przystępują do działania i rozpoczynają przygotowania do niesamowitej, powietrznej przygody.

 

Jak zawsze podróż Jonki, Jonka i Kleksa nie idzie zgodnie z planem i po drodze czeka ich pełno atrakcji – mniej jak i bardziej niebezpiecznych. Bo jak przeprowadzić awaryjne lądowanie samochodu unoszącego się w powietrzu? Jak dosiąść konia? Lub jak pokonać smoka-tyrana w krainie Kleksów? Na te i inne pytanie otrzymacie odpowiedź w kolejnym tomie przygód. Ponownie otrzymujemy pełną dawkę emocji i szalonych perypetii. Tym razem jednak większość czasu młodzi bohaterowie spędzą w fantastycznej krainie, gdzie żyją i smoki, i kleksy. Szarlota Pawel jak zwykle miała pełną głowę pomysłów, dzięki czemu akcja komiksu nie zamiera ani na chwilę, a dowcip skrzy się prawie na każdej stronie (nawet jeśli przyjaciołom grozi niebezpieczeństwo!). Pomysły Kleksa przyprawiają o zawrót głowy, a lektura kończy się uśmiechem od ucha do ucha. Nic dziwnego, że pojawiające się na chwilę bobry przestają płakać... gdyż zanoszą się śmiechem od lektury najnowszego numeru „Świata młodych".

 

Zdecydowanie polecam, gdyż tegoroczne lato zapowiada się niekoniecznie słonecznie. A czytanie szalonych przygód Jonki, Jonka i Kleksa zdecydowanie poprawia nastrój! Świetna pozycja dla młodszych czytelników, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać kreski Szarloty Pawel jak i starszych, którzy kilkanaście lat temu nie mogli doczekać się kolejnego numeru „Świata młodych".

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto