Okładka wydania

Sekrety Małej Poduszki Opowieści Na Dobranoc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekrety Małej Poduszki Opowieści Na Dobranoc | Autor: Katarzyna Prudło

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Ach, śpij kochanie

 

Pora na sen! – to zdanie przyprawia o dreszcze niejedno dziecko, które rękami i nogami będzie bronić się przed pójściem do łóżka. To również pora, która przyprawia o palpitacje część rodziców, którzy zdają sobie sprawę, że będą zmuszeni „powalczyć" ze swoim urwisem, nim ten w końcu zaśnie. Czas, który powinien być miły zarówno dla dziecka jak i rodziców, kiedy zmęczone dniem dziecko kładzie się do łóżka i wtula głowę w poduszkę, może zamienić się w rodzinny koszmar. Ale wcale nie musi tak być! Wystarczy metodą prób i błędów wynaleźć magiczny środek, który sprawi że maluch bez jęków, płaczów i lamentów udawał się będzie na zasłużony (także i dla rodziców) odpoczynek. Jedną z takich metod jest codzienne czytanie. I chyba nic bardziej nie wyciszy dziecka, niż spokojna bajka, piękna baśń, czy wierszyki pełne fantazji.

 

Propozycja Katarzyny Prudło, czyli autorki, aktorki teatru „Ateneum" z Katowic, a zarazem absolwentki wrocławskiej polonistyki, to zbiór wierszyków „Sekrety małej poduszki". Ta książeczka jest zbiorem dziewiętnastu krótkich wierszyków, które przeniosą dziecko w świat pełen fantazji, sennych marzeń, cudownych i nieziemskich wyobrażeń. W świat słowem malowany. Czego tu nie ma... Dzieci usłyszą wierszyki o duszkach, srebrnych ludkach, aniołkach i barankach, wróżkach, ale i o przyziemnych sprawach. Piękne, wyciszające teksty wprawią każdego malca w dobry nastrój i sprawią, że zasypianie stanie się przyjemnością. Bo któż nie chciałby śnić o tych cudownych krainach, o tych dziwach i cudach, które zasłyszy się w wierszykach?

 

Dla rodziców bardzo już zmęczonych, autorzy przygotowali niespodziankę w formie audiobooka. Wiersze czytane są przez autorkę. Miły, spokojny głos, piękne melodie w tle, kołyszące do snu dźwięki wprawią w błogi nastrój rodzica i jego dziecko. Nie wiem tylko, kto usnąłby prędzej. Zmęczony tata, ziewająca mama, czy może wtulające się w misia dziecko.

 

Niezależnie od tego, którą z możliwości wybierzecie, czytanie maluchowi, czy puszczenie wierszy w interpretacji autorki, wasze dziecko poczuje się bezpieczne. Wierszyki te bowiem wywołują same pozytywne uczucia, od czułości i ciepła, po spokój, błogość i bezpieczeństwo. Piękne teksty otulą wszystkie dzieci, niczym mama kołderką. Na tych, którzy wybiorą wersję papierową, czekają dodatkowo ilustracje Alicji Rybickiej w pastelowych tonacjach. Są dopełnieniem czarów, jakimi są wierszyki autorstwa Katarzyny Prudło.

 

Polecam wszystkim dzieciakom i ich rodzicom.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial