Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sezon Na Winobranie: Rozkosze Wiejskiego Życia We Francji

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sezon Na Winobranie: Rozkosze Wiejskiego Życia We Francji | Autor: Patricia Atkinson

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Patricia Atkinson kiedyś pracowała w banku, natomiast obecnie jest właścicielką winnicy w dolinie Bergarac na południu Francji oraz autorką bestsellerowej autobiografii „W dojrzewającym słońcu", która została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za kobietę sukcesu, bowiem wytrwale pracuje nad swoimi kolejnymi powieściami, sprzedaje wina w Anglii, Szwajcarii i Japonii oraz wynajmuje domy dla wczasowiczów, co spowodowało, że Anglicy realizują filmy dokumentalne na jej temat. Przed sobą mam kontynuację wyżej wskazanej lektury, która również zyskała pozytywne recenzje krytyków i czytelników. „Sezon na winobranie. Rozkosze wiejskiego życia we Francji", bowiem tak brzmi jej tytuł, wydawał się być sielankową opowieścią, co chociażby sugerowała już sama okładka, ukazująca słoneczniki na tle starych domów. Jednakże dopiero po przeczytaniu tejże książki mogłam śmiało powiedzieć, że pani Atkinson jest autorką, która z lekkością pisze o codzienności.

 

Pierwsza część tego cyklu, „W dojrzewającym słońcu. O kobiecie, która założyła winnicę" ukazywała historię Patricii Atkinson, Angielce, która postanowiła zamieszkać na stałe we Francji, gdzie często spędzała wakacje ze swoim mężem, Jamesem. Małżeństwo wykupiło starą farmę oraz przylegającą do niej winnicę i rozpoczęli zupełnie inne życie, wierząc w możliwość osiągnięcia szczęścia. Rzeczywistość okazała się być jednak nieco bardziej przerażająca, bowiem wraz z przeprowadzką rozpoczęły się problemy z urzędnikami, finansowe tarapaty, choroba Jamesa, a dodatkowo brak znajomości języka i umiejętności wyrobu wina nie do końca sprzyjały spełnieniu marzeń Patricii. Kobieta jednak nie poddała się, pomimo tego, że z czasem doszło do jej rozstania z małżonkiem, postanawiając wytrwale walczyć o swój zakątek na ziemi. „Sezon na winobranie" obrazuje dalszy los madame Atkinson, która całkowicie zadomowiła się w ukochanej mieścinie, zarazem do końca nie potrafiąc pogodzić się z odejściem męża i faktem, że widzi swoje dzieci bardzo rzadko. Jednakże sąsiedzka pomoc, nowi przyjaciele, piękne otoczenie i pewność siebie spowodowały, że bohaterka ponownie odżyła, ciesząc się z każdego mijającego dnia. Czytelnik ma okazje doskonale zapoznać się z niesamowitym światem, w którym żyje Patricia, oraz jego zwyczajami, tradycjami, kuchnią i innymi ciekawymi aspektami. A w dodatku koło Angielki zaczyna coraz częściej pojawiać się mężczyzna, który nie jest jej obojętny...

 

„Sezon na winobranie. Rozkosze wiejskiego życia we Francji" to lektura, która przypadnie do gustu czytelników, pragnących zrelaksować się i choć na chwilę zapomnieć o własnym życiu, skupiając się na losie książkowych bohaterów. Patricia Atkinson lekkim piórem wiedzie historię swojego losu, pokazując, jak walka i mobilizacja potrafią spowodować osiągnięcie sukcesu oraz pełni szczęścia. Czytając tę lekturę można zauważyć, że górują w niej głównie wspaniałe chwile – nie wiele w niej smutków, żalów czy nieprzyjemnostek, co z czasem staje się nieco męczące. Autorka rozpisuje się na temat otoczenia i zwyczajów, które niewątpliwie są interesujące, jednakże z czasem czytelnika może złapać lekkie znużenie. Lecz miłośnicy francuskiej kuchni, historii o przyjaznych ludziach oraz burzliwych dniach, po których przychodzi długotrwała tęcza, powinni być jak najbardziej zadowoleni z tejże powieści. Osobiście nie przepadam za utworami, w których przeważa optymistyczne podejście do świata, a w przypadku „Sezonu na winobranie" tak jest. Zabrakło mi w tym wszystkim nieco więcej goryczy oraz nieco bardziej dynamicznej akcji, bowiem wydarzenia z egzystencji głównej bohaterki nie należą do wyjątkowo szalonych czy też wciągających. Pomimo to trzeba przyznać, że pani Atkinson pisze z ogromną pasją i doskonale oddaje uczucia wszystkich postaci, sprawiając, że ta lektura posiada swój niepowtarzalny klimat. Niekiedy nudziłam się, czytając kolejne opisy natury, lecz zarazem warto też wspomnieć, że pisarka doskonale oddaje wszystko to, co widzi, sprawiając, że czytelnik zaczyna dostrzegać obrazy flory, którą przedstawia Patricia Atkinson.

 

„Sezon na winobranie. Rozkosze wiejskiego życia we Francji" trudno nazwać fascynującą i wciągającą książką. Patricia Atkinson z lekkością pisze o swoim otoczeniu, powodując, że odbiorca zaczyna dostrzegać jej rzeczywistość, umiejscowioną na wspaniałych terenach. Jednakże sądzę, że ta powieść przypadnie do gustu głównie tym, którzy interesują się winnicami, kuchnią francuską i opisami zieleni.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial