Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Seks Jest Boski, Czyli Erotyka Katolika

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Seks Jest Boski, Czyli Erotyka Katolika | Autor: Ksawery KnotzKrystyna Strączek

Wybierz opinię:

Scathach

Seks jest boski! – przekonuje ojciec Ksawery Knotz, wydając kolejną publikację biorącą pod lupę „te sprawy". Ktoś zapyta, co zakonnik może tak naprawdę wiedzieć o życiu seksualnym, skąd czerpie pomysły na to, jak ożywiać życie łóżkowe i przez całe małżeństwo z dnia na dzień mocniej podobać się współmałżonkowi? Ano, z życia i z... Pisma Świętego. Tak, tak, nie ma się co dziwić ani pukać w czoło. To własne w tej księdze znajdziemy najwięcej wskazówek odnośnie do naszego życia seksualnego. Już tak to sobie Pan Bóg przemyślał, że bez drogowskazów katolików nie zostawił. Także w tej sferze. Podtytuł tej publikacji, to „erotyka katolika". Jak przekonuje Knotz, seks jest boski nie tylko ze względu na uczucia jemu towarzyszące, ale przede wszystkim ze względu na swoją boską proweniencję.

 

Książka ta, to wywiad-rzeka, przeprowadzany przez Krystynę Strączek i mający na celu ukazanie właściwego spojrzenia na ludzką seksualność i odpowiedź na najbardziej drażliwe i wstydliwe pytania: o to kiedy można, jak można, co ma Kościół do aborcji i antykoncepcji, jak się sprawy mają z naturalnym planowaniem rodziny, co robić gdy się w łóżku nie układa, gdzie szukać pomocy, co robić z oziębłością i właściwie jaki to wszystko ma związek z Bogiem. Przecież w naszej pruderyjnej świadomości utwierdziło się już przekonanie o tym, że wszystko co dotyczy ciała, dalekie jest od spraw boskich. Knotz skutecznie sprowadza nasze myślenie na właściwe tory, posiłkując się nie tylko Biblią, lecz również nauczaniem Jana Pawła II i jego teologią ciała.

 

Knotz nie jest jednak przykładem duszpasterza, który stoi z rózgą i biczuje za każdą złą odpowiedź, za każde głupkowate pytanie. Naukę Kościoła potrafi dostosować do realiów, nie zatrzymał się na etapie wczesnochrześcijańskim kiedy to gros problemów nie istniało, a gros było zupełnie innych. Nie potępia osób stosujących antykoncepcję, szuka jedynie przyczyn i drogi wyjścia. Nie na siłę! Ukazując jedynie piękno pełnego współżycia bez lęku i strachu, z otwartością na nowe życie.

 

Strączek nie unika również pytań o cudzołóstwo, seks przedmałżeński, przyczyny rozwodów i wiele, wiele innych nurtujących zagadnień, które wciąż nie zostały przegadane do końca i które wciąż są ogniwem zapalnym wielu kłótni, a na które Knotz stara się z największą gorliwością odpowiedzieć.

 

Czytając tę książkę wyczuwa się jego wieloletnie doświadczenie w rozmowach z małżeństwami, młodymi parami, ludźmi zmagającymi się ze swoją seksualnością oraz ogromne ciepło płynące z tego duchownego. Wprost czuje się, że on chce jedynie pomóc uporządkować pewne sfery życia, a nie szerzyć jedyne prawdziwe i poprawne poglądy, terrorem „namawiać" do życia w czystości i na siłę kogoś nawracać. Knotz szanuje cudze poglądy, ale niestrudzenie głosi własne, mając nadzieję na jak największy zasięg swojego nauczania.

 

Dlaczego bierzmuje się nastolatków? Bo jeszcze mamy nad nimi władzę. Gdy dzieci skończą liceum, rozpraszają się po świecie. Każdy musiałby sam prosić o bierzmowanie, dokonując świadomego wyboru chrześcijaństwa. Pewnie zdecydowałoby się niewielu. I czy tak nie byłoby lepiej?

Kapucyn stawia sprawę jasno i, co najważniejsze, uczciwie. Nie posiłkuje się fałszywymi statystykami, nie zniekształca rzeczywistości. Mówi, co widzi i jest w tym niezwykle ujmujący i przekonujący.

 

Książka ta stanie się nieocenioną pomocą dla młodych (i nieco starszych) ludzi borykających się z problemami w sferze seksu, rozwieje wiele wątpliwości, uporządkuje pewne sprawy i treściwie acz nieprzegadanie, rozwiąże wiele z naszych problemów.

 

Świetna lektura.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial