Gratulacje Z Okazji Rozwodu! Jak Znaleźć Szczęście Na Nowej Drodze Życia

Autor: Amy Botwinick

Okładka wydania

Gratulacje Z Okazji Rozwodu! Jak Znaleźć Szczęście Na Nowej Drodze Życia


Dodatkowe informacje

 • Autor: Amy Botwinick
 • Tytuł Oryginału: Congratulations On Your Divorce The Road To Finding Your Happily Ever After
 • Gatunek: PsychologiaPoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Dagny Kurdwanowska
 • Liczba Stron: 252
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135 x 205 mm
 • ISBN: 9788374892216
 • Wydawca: GWP
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 9 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 7 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 6 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agniecha

Współcześnie coraz więcej małżeństw kończy się rozwodami. Czasami spowodowane jest to zbyt pochopnym podjęciem decyzji o ślubie, ale przede wszystkim stoi za tym kobieta, która zmęczona życiem w nieszczęśliwym związku postanawia wziąć swoje życie za rogi i decyduje się na zakończenie, czasem wieloletniej, męki. Jedną z kobiet, które podjęły decyzje o rozwodzie jest Amy Botwinick, która od wielu lat próbuje pomagać kobietom w sfinalizowaniu rozwodu, nie tylko na papierze, ale i emocjonalnie. To właśnie ta rozwódka, matka dwójki synów, stworzyła książkę o tytule „Gratulacje z okazji rozwodu! Jak odnaleźć szczęście na nowej drodze życia" - poradnik dla kobiety, która musi mierzyć się z rozwodem.

 

W swoim poradniku autorka prowadzi kobietę poprzez trudny okres separacji i rozwodu. Począwszy od podjęcia decyzji, poprzez mechanizmy finansowe i prawne, a skończywszy na powrocie do życia. Publikacja ta ma pomóc kobietom w podjęciu świadomej decyzji, a także odpowiednich taktyk podczas procesu sądowego. Ostatecznie obala mit Księcia z Bajki, otwiera oczy na prawdziwą walkę o samą siebie, a także zwraca uwagę na każdy pojedynczy aspekt rozwodowych potyczek.

 

Podjęcie decyzji nigdy nie jest proste, bez względu na to jak bardzo kobieta jest raniona, czy to poprzez zdradę męża, czy przez psychiczne tortury. Zanim autorka zabierze czytelniczkę w podróż przez meandry rozwodu, najpierw próbuje pomóc jej w podjęciu decyzji, w przejrzeniu na oczy, zastanowieniu się nad tym, czy musi ona zawalczyć o swoją niezależność, czy jedynie zmienić trochę perspektywę, z której patrzy na swój związek. Dopiero w dalszej kolejności pomaga kobiecie przejść przez tak traumatyczne wydarzenie, jakim staje się rozwód. Bowiem to on wyniszcza nas nie tylko finansowo, ale też psychicznie i fizycznie. W szczególności jeżeli posiadamy dzieci, które także stają się elementem walki małżeńskiej. Ta część publikacji to przede wszystkim proste porady, jak przygotować się do rozwodu pod względem formalnym. Autorka zaleca zrobić rozeznanie, które ułatwi podział majątku. Ponadto daje zalecenia jak poszukiwać odpowiedniego prawnika, który nie będzie chciał nas ogołocić ze wszystkich pieniędzy, ale poważnie podejdzie do sprawy. Nie zabraknie tutaj też porad jak zachować się na sali sądowej podczas rozprawy, aby nasze zdenerwowanie nie zostało odebrane na naszą niekorzyść. Gdy już w końcu staniemy się wolne przychodzi etap radzenia sobie z nowym statusem, czyli byciem rozwodnikiem. Różni ludzie inaczej reagują. Jedni dniami i nocami leżą w łóżku topiąc swoje smutki w alkoholu i zagryzając je lodami, a jeszcze inni biorą się w garść. Wszyscy muszą rozpocząć nowe życie, już bez małżonka, który trwał przy naszym boku przez lata. W ostatniej części swojej pracy, autorka wprowadza czytelniczkę w nowe życie towarzyskie. Przede wszystkim zwraca naszą uwagę na choroby weneryczne, ale też na to, abyśmy zmieniły trochę postrzeganie świata.

 

Jako, że sama Amy Botwinick mierzyła się z rozwodowym koszmarem, postanowiła prowadzić swój poradnik w dość niecodzienny sposób. Przez to książka ta stała się nie tylko zbiorem praktycznych porad jak zadbać o siebie, swoje finanse i dzieci, ale także i osobistym pamiętnikiem, w którym to autorka zwierza się ze swoich własnych doświadczeń. Ponadto wzbogaca ją także o wypowiedzi rozwódek, z którymi miała możliwość rozmawiać. Przez to daje możliwość spojrzenia na to zagadnienie z różnych perspektyw. Z pewnością niejedna osoba, czytająca tę publikację będzie odnosiła wrażenie, że przynajmniej jedna z historii jest żywcem wyjęta z jej własnego życia. Dzięki takiej taktyce autorka w idealny sposób porusza swoją czytelniczkę, bowiem kogo nie wzruszają tego typu historie. Autorka powołuje się na wypowiedzi wielu znanych ludzi, w tym także na samego Aleca Baldwina. Przytacza tutaj także znany serial dla singli o tytule „Seks w wielkim mieście". Wszystko to ma na celu zobrazowanie kobiecie problemu, ale też uzmysłowieniu jej, że nie jest z tym problemem sama. Ostatecznie Stany Zjednoczone są pełne niezależnych kobiet, które podejmują decyzję o rozwodzie, a bycie singlem stwarza przed nimi całkiem nowe możliwości.

 

Książka „Gratulacje z okazji rozwodu!" to kolejna psychologiczna podróż, w którą zabiera nas Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Specjaliści od wyglądu artystycznego publikacji postarali się, aby jeden rzut oka na tę pozycję miał pozytywny wydźwięk. Choć samo dochodzenie do siebie po rozwodzie przyrównuje się tutaj do żałoby po śmierci ukochanej osoby, artyści postanowili, żeby wygląd książki dawał uczucie nadziei i radości. Nie dziwi więc, że zamiast czarnych barw ujrzymy niewinną biel, gdzieniegdzie zakrapianą namiętną czerwienią. Pojawia się tutaj jeden element, który symbolizuje rozwodowa tragedię, poprzez złamane serce ukryte na dnie kieliszka. Idealna!

 

Prawda jest jednak taka, że kobiety, które nie są rozwódkami, bądź poważnie nie myślą o rozwodzie nie powinny dotykać tej książki. Bowiem kiedy zaczytują się w treści „Gratulacje z okazji rozwodu!" zaczynają myśleć. Wokół ich poukładanych myśli pojawiają się wykrzykniki, które alarmują czy aby na pewno podjęłam właściwą decyzję wychodząc za mąż. Książka ta nie powinna być bodźcem, aby zacząć myśleć o rozwodzie, a może i to jest też jej ukrytym celem? Nie mniej, głównym zadaniem była pomóc kobietom w ciężkich chwilach, aby wiedziały co robią i nie uwiązały sobie węzła na szyi. Zadanie z pewnością zostało spełnione i pewnie niejednej kobiecie, książka ta, pomogła zwlec się z łóżka i rozpocząć nowe życie.

 

Książkę przeczytałam dzięki serdeczności Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, a także portalu Sztukater, który mi ją udostępnił.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!