Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wymień Umysł Na Lepszy Model Jak Przełamać Złe Nawyki

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Joe Dispenza
 • Tytuł Oryginału: Breaking The Habit of Being Yourself: How to Lose Your Mind and Create a New One
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ryszard Oślizło
 • Liczba Stron: 342
 • Rok Wydania: 2013
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788373775732
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  3/6

  -


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 30 votes
Akcja: 100% - 30 votes
Wątki: 100% - 35 votes
Postacie: 100% - 28 votes
Styl: 100% - 37 votes
Klimat: 100% - 36 votes
Okładka: 100% - 28 votes
Polecam: 100% - 18 votes

Polecam:


Podziel się!

Wymień Umysł Na Lepszy Model Jak Przełamać Złe Nawyki | Autor: Joe Dispenza

Wybierz opinię:

Hadzia

„Twoja tożsamość staje się zależna od wszystkiego, co istnieje poza tobą, ponieważ utożsamiasz się z wszystkimi elementami składającymi się na twój świat zewnętrzny."

 

Nawyki są ważną i dość sporą częścią naszego życia. Bo któż ich nie ma? Dla jednego jest to picie kawy z tego samego kubka, dla innych ciągle powtarzane zadanie, czy odruchowe zamykanie domu na klucz i odkładanie rzeczy na miejsce. Ale wśród tych nawyków jest także sporo takich, które mogą irytować nas lub ludzi z naszego otoczenia. Jak to zmienić? Czy można je w ogóle wyeliminować lub skorygować?

 

Książka "Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki" pomaga nam w walce z czynnościami, które wykonujemy zupełnie podświadomie, a czyni to za pomocą zagadnień z fizyki kwantowej, neurobiologii i biochemii. Autor - doktor Joe Dispenza podzielił ją na trzy części. Pierwszą jest Nauka o Tobie, gdzie najwięcej jest danych w wyżej wymienionych dziedzin, a czytamy w niej o tym co tworzy nawyki i jak można je eliminować. Drugą częścią jest Mózg i medytacja, która jest wprowadzeniem do techniki zagłębiania się w siebie oraz o tym jaki to ma wpływ na nasze „centrum dowodzenia". Trzecią częścią jest Krok ku nowemu przeznaczeniu, kiedy autor już zagłębia nas w techniki medytacji rozpisując je krok po kroku na cztery tygodnie. A jak dokładnie zmienić nawyki dowiesz się po przeczytaniu książki;)

 

Jestem osobą z dość trudnym charakterem i dziwnymi, utrudniającymi życie nawykami, a w dodatku mam tego świadomość. To właśnie z tego powodu postanowiłam sięgnąć po "Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki". Czy ta książka pomogła mi w czymś? Na początku muszę przyznać, że momentami wydawała mi się dość niezrozumiała, zwłaszcza pierwsza część, ale przypuszczam, że to z powodu dużej ilości odniesień do fizyki kwantowej, a ja przedmiot o nazwie fizyka w ciągu ostatniego roku zaczęłam uważać wręcz za wymysł szatana (choć uważam się bardziej za ścisłowca, a maturę podstawową z fizyki napisałam na całkiem zadowalającym poziomie). W tej części aż roi się od naukowych terminów, nazw, stwierdzeń... Miałam wrażenie, że aż za dużo... Można znaleźć w tej książę mnóstwo przykładów na to, że trening mentalny daje praktycznie takie same efekty jak trening fizyczny. Rozumiem, że nastawienie psychiczne jest ważne, ale tu rodzi mi się pytanie: czy od samego rozmyślania o tym, że chcę zostać lekarzem – zostanę nim? Czy od mentalnego biegania czy innych ćwiczeń schudnę? Zostawiam do dyskusji. Do tego owe opisy medytacji. Na razie tylko je przeczytałam z zamiarem wprowadzenia je w życie, ale wydały mi się takie trochę niejasne. Mam jednak nadzieję, że już podczas ćwiczeń rozjaśnią mi się owe rady. W tej pozycji irytowały mnie także liczne odniesienia do innej książki autora pt.Evolve Your Brain: The Science of Changing Your Mind, której nie miałam okazji czytać, a chyba jednak powinnam dla pełniejszego zrozumienia recenzowania przeze mnie pozycji.

 

"Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki" jest jednym z niewielu przeczytanych przeze mnie poradników, ale także jednym z nielicznych, który do mnie nie do końca trafił, przekonał i przemówił. Terminy i sformułowania używane przez autora wprowadzały mnie niejako w zakłopotanie wynikające z tego, że nie wiem o co mu chodzi. Mam wrażenie, że książka jest skierowana stricte do osób obracających się w kręgach fizyki kwantowej, neurobiologii i biochemii. A czy pomógł mi walczyć z nawykami? To chyba będę mogła ocenić po czasie, jednak na razie nie widzę efektów...

Marta_25

Mózg to takie „centrum dowodzenia" każdego z nas. To właśnie on odpowiada za uczucia, emocje, działania, nawyki, kontakty międzyludzkie, a także cechy charakteru i inteligencję. Zatem, aby pozbyć się wszelkich nałogów oraz złych przyzwyczajeń należy zacząć od „naprawy" mózgu, mówiąc jaśniej od zmiany sposobu myślenia oraz odnalezieniu źródła tych złych przyzwyczajeń, bowiem mogą one wiązać się z naszymi negatywnymi doświadczeniami z przeszłości. Dr Joe Dispenza, chiropraktyk, wykładowca, który od lat zajmuje się badaniami ludzkiego umysłu przygotował dla wszystkich, którzy pragną zmienić swoje przyzwyczajenia publikację pt. „Wymień umysł na lepszymodel. Jak przełamać złe nawyki", która, jak twierdzi sam autor ma stać się inspiracją do „przebudowy" swojego życia i sposobu myślenia.

 

Publikacja podzielona została na trzy części; w pierwszej autor wprowadza czytelnika w tajniki fizyki kwantowej, koncepcji Newtona, Kartezjusza oraz Einsteina. Dispenza zwraca także uwagę na to, jak ważne w kształtowaniu świata rzeczywistego jest myślenie, gdyż to mózg jest odpowiedzialny za zachowania i reakcje emocjonalne. W kolejnej części odnajdziemy pewne instrukcje, jak pokonać swoje złe nawyki za pomocą medytacji i pracy nad wyuczonym „sposobem myślenia". Ostatnim, trzecim etapem jest czterotygodniowy program, który ma pomóc czytelnikowi zmodyfikowaniu swoich nawyków myśleniowych po to, aby móc odnaleźć nowe perspektywy rozwoju swojego „ja".

 

Dr Dispenza stworzył publikację bardzo przystępną w odbiorze, nawet dla kompletnego laika w dziedzinach tutaj poruszanych. Pełno tutaj bezpośrednich zwrotów do czytelnika oraz wyjaśnień trudniejszych zagadnień, co znacznie ułatwia przyswojenie naukowych kwestii zawartych w książce. „Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki" to dobra propozycja dla osób, które chciałyby zmienić swoje podejście do otoczenia, dowiedzieć się, jak można stopniowo trenować umysł oraz dbać o rozwój osobisty. Dla tych wszystkich książka może okazać się motywacją do postawienia choćby małego kroku w kierunku przełamania swoich złych nawyków i słabości.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial