Okładka wydania

Gęstwina Dusz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gęstwina Dusz | Autor: Christopher Rice

Wybierz opinię:

Odcień purpury

„Gęstwina dusz" to opowieść o czwórce przyjaciół – Stephenie, Meredith, Gregu i Brandonie, przeżywających ostatnie beztroskie chwile dzieciństwa w Nowym Orleanie. Z czasem ich przyjaźń ulega rozłamowi, beztroskość przeradza się wzgardę dla innych i siebie nawzajem, a to co kiedyś łączyło staje się powoli przepaścią, którą żadne z nich nie chce przekroczyć. Kilka lat później ich życie powoli zasnuwa kokon cierpienia, na który gromadzi się śmierć i szaleństwo. Połączeni na nowo bólem, będą musieli zmierzyć się z własnymi koszmarami i zbrodnią, która zmieni część ich samych.

 

Bardzo ciężko określić o czym dokładnie jest ta książka. Z jednej strony to historia czwórki osób, które poddają się własnym demonom, niebezpiecznie zbliżając się do granicy z której nie ma już odwrotu. Stephen jest szykanowany za swój homoseksualizm, który powoli staje się dla innych bronią przeciw niemu - w tym dla Grega i Brandona. Meredith podkrada matce jedną butelkę Stolicznej tygodniowo, zapisując swoje myśli w zeszycie, który potem stanie się jedynym elementem jej życia całkowicie oderwanym od kłamstw. Oprócz tego w książce poświęcona dużo miejsca rodzicom tej czwórki, pokazując, że córkę można nazwać imieniem księżyca wypowiedzianego przez upośledzonego chłopca, a wiersze pisane przez męża są o wiele bardziej prawdziwe, niż fałszywa rzeczywistość.

 

Bardzo przypadł mi do gustu sposób odkrywania różnych faktów, które są przedstawiane krótko i w zaskakujących momentach, bez rozwodzenia się nad szczegółami, przez co często czułam się pozostawiona sam na sam z jedną linijką bomby informacyjnej, która jakimś cudem zmaterializowała mi się przed oczami, kiedy najmniej się tego spodziewałam.

 

W „Gęstwinie dusz" pojawiają się między innymi opisy „scen łóżkowych" z udziałem mężczyzn, jak i przemocy związanej z nienawiścią do osoby Stephena i homoseksualizmu, często okazywanej w dość brutalny i być może odrobinę odrzucający sposób, co wyklucza z grona czytelników osoby młodsze i wyjątkowo wrażliwe.

 

Podsumowując, jest to skomplikowana, pełna małych zaskakujących fragmentów opowieść, która miesza brutalność z całym natłokiem ludzkich nieszczęść, tworząc bardzo zaskakującą, bardzo intrygującą i naprawdę świetną historię, którą mogę gorąco polecić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial