Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

George The Kitten Goes On Holiday

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Danuta Zawadzka
 • Tytuł Oryginału: George The Kitten Goes On Holiday
 • Seria: Moje Pierwsze Angielskie Czytanki
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski, Polski
 • Liczba Stron: 24 + CD
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 160 x 235 mm
 • ISBN: 9788374377126
 • Wydawca: Skrzat
 • Oprawa: Miękka
 • Lektor: Kevin Aiston, Małgorzata Bielska
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

George The Kitten Goes On Holiday | Autor: Danuta Zawadzka

Wybierz opinię:

Madmad35

„Pan Czajniczek jest prawdziwym imbryczkiem, który uwielbia snuć opowieści. I dlatego codziennie o piątej popołudniu, gdy nadchodzi czas na podwieczorek, wesoło bucha parą i opowiada historie w języku angielskim. O czym opowie tym razem?"

 

Jeśli chodzi o naukę języków obcych, to zawsze miałam z tym problem. Słoń nadepnął mi na ucho i nie słyszę tego co mówią lektorzy. Jednak jakie było moje zdziwienie, gdy pierwszy raz wysłuchałam płyty z jednej z książeczek wydanej w serii „Tea Time Storie" – ja wszystko rozumiem, wiem o co tam chodzi i o czym jest ta opowieść. Ja „gumowe ucho", beztalencie językowe, wszystko usłyszałam wyraźnie i nawet pamiętałam większość słów.

 

W skład serii książeczek przeznaczonych dla dzieci rozpoczynających przygodę z językiem angielskim, wchodzą cztery książeczki. Przewodnikiem po całej kolekcji jest Czajniczek, który uwielbia opowiadać różne zabawne historyjki z morałem. Każda książeczka jest napisana w formie komiksu, bogato ilustrowana z sympatycznymi bohaterami. Poznajcie więc Cathy – wesołą myszkę, która boi się ciemności, Georga – sympatycznego kotka właśnie wybierającego się na wakacje i pakującego swoją walizkę, małpkę Milly – miłośniczkę bananów oraz misia Benjamina, który samodzielnie piecze ciasto na przyjęcie.

 

Każda książeczka jest małym przewodnikiem kształtującym poprawne nawyki i relacje między bohaterami. Dzieci mogą przenieść te postawy na swoje życie. Zobaczyć jak ważna jest pomoc przyjaciół, gdy mamy problem, że warto zrobić listę zakupów czy potrzebnych rzeczy na wyjazd a także zrozumieć to iż każdy z nas ma swoje ulubione potrawy a to, że nie zjemy zupy szpinakowej u naszego kolegi wcale nie oznacza, że jego nie lubimy.

 

Bardzo fajne w tych książeczkach jest to, że na końcu mamy całą opowieść jeszcze raz spisaną i przetłumaczoną. Wspaniałą pomocą jest dołączona do książeczki płyta. Można słuchać ja jednocześnie oglądając książeczkę lub całkowicie samodzielnie.

 

Na pewno jest to wspaniała pomoc i wprowadzenie w naukę języka obcego. Sympatyczni bohaterzy zachęcają do wsłuchania się w ich opowieść, do powtarzania słówek. Sama mam dzieci i muszę przyznać, że płyty stały się w naszym domu hitem. Pięcioletni syn puszczał je zaraz po powrocie z przedszkola i mimo, że po pewnym czasie wydawało mi się, że w ogóle jej nie słucha, zajmując się np. kolorowanką czy zabawą autkami, po pewnym czasie powtarzał całe zwroty zapamiętane z opowieści.

 

W skład serii wchodzą następujące tytuły:
„Cathy the mouse is sad at night"
„George the kitten goes on holiday""
„Milly the monkey likes bananas"
„Benjamin the bear bakes a cake"

 

We wszystkich książeczkach narratorowi głosu udzielił Kevin Aiston. Serię bardzo serdecznie polecam, jak widać na moim przykładzie i dorośli mogą się z nich czegoś nauczyć. Na naukę języka nigdy nie jest za późno.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial