Pas Deltory Tom 5 Góra Grozy

Autor: Emily Rodda

Okładka wydania

Pas Deltory Tom 5 Góra Grozy


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

„Pas Deltory" to cykl powieści dla młodzieży autorstwa Jennifer Rowe, australijskiej pisarki tworzącej pod pseudonimem Emily Rodda. „Góra grozy" to piąta część liczącej osiem tomów serii.

 

Królestwo Deltory to kraina zamieszkała przez ludzi oraz liczne, dość oryginalne stworzenia, takie jak Kiny, Gnomy, Vraale czy Olsy. Życie tutaj nie jest sielanką, między tyloma mieszkańcami musi od czasu do czasu dojść do spięć, jednak wszystko z czasem się uspokaja. Wszystko zmienia się, kiedy królestwo zostaje podbite przez Władcę Mroku. Wielu mieszkańców trafia do więzienia, bądź zostaje pozbawionych domów. Krainę ocalić może jedynie magiczna moc Pasa Deltory, który trafia w ręce szesnastoletniego Lief'a. Chłopak musi odnaleźć siedem klejnotów, które są częścią pasa, bowiem tylko wtedy magia zadziała. Wraz z przyjaciółmi: Bardą oraz Jasmine wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć szlachetne kamienie i ocalić mieszkańców. W tej części bohaterowie muszą dostać się na Górę grozy, która strzeżona jest przez złośliwe gnomy oraz wielkiego ropucha – Gellicka. Czy uda im się zdobyć szmaragd, piąty z klejnotów? Nie zdradzę.

 

Serię miałam okazję rozpocząć od tomu piątego. Poprzednich części nie czytałam, więc nie mogę ocenić całości cyklu, jedynie poznaną część. Postaci nie przykuwają zbytnio uwagi czytelnika. Spośród całej trójki najbardziej w pamięć zapadł mi Lief, może dlatego, że właśnie o nim najwięcej się dowiedziałam z piątego tomu. Akcja też nieco mnie rozczarowała, niby coś się dzieje; są walki, ucieczki, złe potwory jednak brakuje tego elementu zaskoczenia. Ewentualne zagadki, które się tutaj pojawiają rozwiązują się niestety za szybko. Nie miałam możliwości zacząć cyklu, jak należy od tomu pierwszego, może moja wrażenia byłyby nieco inne. „Pas Deltory" polecam przede wszystkim najmłodszym czytelnikom. Opowieść napisana nieskomplikowanym językiem, uzupełniona graficznymi wstawkami powinna do nich przemówić. Uwagę małych czytelników przykuje zapewne ciekawa, o intensywnych barwach okładka.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!