Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Okropny Maciuś I Wielki Pech

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Okropny Maciuś I Wielki Pech | Autor: Małgorzata Strękowska Zaremba

Wybierz opinię:

Sylwuch

Niefortunna i niemiła sytuacja może spotkać każdego, co jest całkowicie normalne. Co prawda, niektórzy ludzie wydają się być w czepku urodzonymi, ponieważ niefart omija ich szerokim łukiem, a ich życie to pasmo samych sukcesów. Jednak są również osoby, których pech dopada na każdym kroku - czy pomagają mu, czy unikają jak ognia.

 

Okropny Maciuś jest przerażony - niebawem pójdzie do pierwszej klasy, a Podstępna Krysia dostała słonika na szczęście, zatem będzie najlepszą i najbardziej lubianą uczennicą! Chłopiec nie chce pozwolić na to, dlatego czyni wszystko, aby zapobiec tej katastrofie. Stara się niepostrzeżenie odebrać słonika koleżance, jednak jest to bardzo trudne, a wręcz nieosiągalne, gdyż dziewczynka dobrze strzeże swoją figurkę. Okropny Maciuś posiada głowę pełną pomysłów, a także nieograniczoną wyobraźnię, która podsuwa mu coraz nowsze i bardziej podstępne koncepcje zdobycia słonika. Główny bohater nie ma żadnych zahamowań, dopuszczając się różnorodnych poczynań. Jednym z jego wspaniałych pomysłów jest porwanie młodszej siostry Michasi w celu zdobycia pieniędzy od rodziców za okup, jaki mają zapłacić mu, aby odzyskać córeczkę. Rzecz jasna, chłopiec przeznaczyłby te pieniądze na szczytny cel, czyli kupienie ogromnego słonia, który przyniósłby mu jeszcze większe szczęście. Jednak rodzice nie wykazują entuzjazmu, dlatego jego pomysł kończy się klęską. Okropnemu Maciusiowi nie pomaga nawet ucieczka przed pechem - kiedy chłopiec wsadza głowę do garnka, aby stać się niewidzialnym dla wszelkich nieszczęść, spotyka go niefart, ponieważ okazuje się, iż garnek nie chce zejść z jego głowy... Zła passa ewidentnie nie chce opuścić Okropnego Maciusia, dlatego jedynym wyjściem z tego pasma nieszczęść jest... zaprzyjaźnienie się z pechem i wykorzystanie go w dobrym celu.

 

"Okropny Maciuś był bardzo zmartwiony. Zrozumiał, że kupno ogromnego słonia nic mu nie pomoże. Krysia pierwsza kupiła słonia na szczęście. Wcześniej od wszystkich. Dlatego dostało się jej całe szczęście świata. A Maciusiowi został jedynie pech."*

 

Przygody głównego bohatera potrafią rozbawić nie tylko młodszych czytelników, ale także tych starszych. Zaśmiewałam się poznając kolejne perypetie Okropnego Maciusia. Najbardziej przypadła mi do gustu opowiastka, w której dziadek kolegi Maciusia powiedział chłopcom, iż ma problemy z korzonkami. Bohaterowie poczuli potrzebę ujrzenia owych korzonków, dlatego kiedy tylko dziadek usnął, chłopcy zaczęli oglądać jego stopy, wierząc, że korzonki znajdują się dokładnie w tym miejscu. Nie zastanawiając się długo, polewali je wodą, a także obsypywali ziemią, bo przecież trzeba wypuścić te korzonki...

 

"Okropny Maciuś i wielki pech" to zabawna książeczka dla młodszych dzieci. Czcionka jest wyraźna i duża, dlatego świetnie nadaje się dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Dodatkowym atutem są krótkie rozdziały oraz ilustracje umilające lekturę. Małgorzata Strękowska-Zaremba stworzyła historię, przy której nie sposób się nudzić - przygody Okropnego Maciusia wciągają, sprawiając, że mały czytelnik pragnie wiedzieć, co stanie się na kolejnych stronach.

 

Do zapoznania się z perypetiami Okropnego Maciusia zachęcam i chłopców, i dziewczynki, zarówno starszych czytelników, jak również młodszych. Po zakończeniu jednej książeczki warto sięgnąć po kolejne, gdyż do tej pory ukazało się pięć części przygód Okropnego Maciusia, zatem jest w czym wybierać.

 

* cytat ze str. 57

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial