Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Easy FCE: Ćwiczenia, Testy, Wskazówki Przygotowujące Do Egzaminu FCE

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 7 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Easy FCE: Ćwiczenia, Testy, Wskazówki Przygotowujące Do Egzaminu FCE | Autor: Kevin Hadley

Wybierz opinię:

Kolmanka

Któż z nas nie marzy o certyfikacie z języka obcego? Każdy pracodawca na duży plus zaliczy właśnie taki dorobek językowy. FCE (Firts Certificate in English) to pierwszy z prestiżowych egzaminów z języka angielskiego. Jako ciekawostkę mogę Wam zdradzić, że identyczne arkusze egzaminacyjne dostałam, kiedy ubiegałam się o wyjazd na Erasmusa.

 

Książka ma troszkę niestandardowy format (A4), jak na wydawnictwo Edgard. Ma to na celu przybliżenie zdającemu formy arkuszy egzaminacyjnych. Na tym poziomie egzamin składa się z 5 arkuszy, z którymi przyjdzie zmierzyć się osoba zdająca. Są to Reading, Writing, Use of English, Listening oraz Speaking. Postaram się krótko wyjaśnić, na czym one polegają.

 

Reading to po prostu teksty, których zadaniem jest skontrolowanie naszego rozumienia słowa pisanego. Po przeczytaniu tekstu, zdający musi odpowiedzieć na pytania znajdujące się pod nim (pytania zamknięte) lub ułożyć z "rozsypanki" zdań prawidłową kolejność, tak aby tworzyły spójną i logiczną treść. Ten etap trwa godzinę.

 

Writing to jedna z tych części, w której może przydarzyć się wszystko. Trwa ponad godzinę i sprawdza umiejętność tworzenia krótkich i nieco dłuższych wypowiedzi pisemnych. Może to być list (formalny lub nieformalny), mail, historia czy artykuł. Podobno jest to najbardziej stresująca część egzaminu.

 

Use of English to część, która jest dla mnie koszmarem:) Formy gramatyczne, kolokacje, poprawne użycie czasownika, przekształcanie, słowotwórstwo. Brrr brzmi strasznie, prawda? I macie na to tylko 45 minut.

 

Listening to już czysta przyjemność. Na podstawie dialogu puszczonego nam przez egzaminatora, odpowiadamy na pytania zamknięte, łączymy w pary, przyporządkowujemy, ustawiamy w odpowiedniej kolejności. Etap ten nie jest niczym skompilowanym, jednakże należy mieć się na baczności i skoncentrować się na każdym, pojedynczym słowie. Bardzo często zdający nabierają się na tzw. podpuchy, słowa wyrwane z kontekstu lub o podobnym znaczeniu.

 

Speaking czyli rozmowa. Tutaj egzaminatorzy mają ogromne pole do popisu. Ma ona bardzo podobną formę do ustnej matury z języka angielskiego. Nie widzę między nimi większych różnic. Zdający na swą wypowiedz ma 14 minut.

 

Podręcznik zawiera w sobie arkusze doskonalące we wszystkich części. Całość opracowana jest na zdumiewająco dobrym poziomie, układ jest przejrzysty i czytelny. Koniec książki zawiera ważniejsze tabele gramatyczne, spis ważniejszych idiomów, zasady słowotwórstwa i tworzenia czasowników. Wszystkie elementy są dokładnie omówione, wyjaśnione na konkretnych przykładach.

 

Do książki dołączone są aż 2 płyty CD. Jedna zawiera teksty przygotowane na potrzeby części Listening. Nagrania są wysokiej jakości i prezentują różne akcenty. Musicie wiedzieć o tym, że podczas egzaminu użyte są 3 rodzaje akcentów języka angielskiego (brytyjski, irlandzki i kanadyjski) i trzeba mieć znakomicie wyćwiczony słuch, aby wyłapać kluczowy kontekst. Druga płyta to symulacja egzaminu FCE, która jeszcze lepiej zaznajomi Was z formą egzaminu. Na tej płycie znajdują się też filmy, nagrane przez egzaminatorów, którzy tłumaczą na czym polega FCE i jak należy się niego przygotować.

 

Pamiętajcie, że na certyfikat nigdy nie jest za późno! Z utęsknieniem patrzę na zapowiedzi wydawnictwa w oczekiwaniu na CAE oraz CPE. Taka publikacja byłaby dla mnie dużym ułatwieniem i pomocą w przygotowaniu się do certyfikatu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial