Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Świat Dysku Tom 9 Eryk

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Świat Dysku Tom 9 Eryk | Autor: Terry Pratchett

Wybierz opinię:

Miqa

Za znawcę twórczości Terry'ego Pratchetta uchodzić nie mogę, ale i ja przekonałam się do jego wyjątkowego talentu.

 

Na początku, dzięki zabiegowi retrospekcji poznajemy wydarzenia niejako od końca. 8 magów z Niewidocznego Uniwersytetu przyzywa śmierć. Są zaniepokojeni sytuacją w Ankh-Morpork i chcą za wszelką cenę dowiedzieć się co się tam dzieje.

 

Eryk Thursley – główny bohater, to młody 14-to letni chłopiec, który nazywa się „demonologiem". Obwieszony zatrważającą ilością amuletów i talizmanów, które rzekomo mają bronić go od działania złych mocy. Miał w planach przywołanie demona z piekieł, który spełniłby jego 3 życzenia: by mógł panować nad światem, by spotkał najpiękniejszą kobietę w historii i by mógł żyć wiecznie. Niestety, zamiast wywołać potwora rodem z horroru przybywa do niego Rincewind razem ze swoim Bagażem. Rincewind uchodząc za najgorszego maga w uniwersum nie rozstaje się z Bagażem, czyli bardzo niebezpiecznym sprzętem podróżnym, który nie raz wybawi ich z opresji.

 

Astfgl, nowy król demonów wykazuje duże zainteresowanie osobą Eryka. Widzi w nim świetlaną przyszłość demonów, którą chłopiec może im zapewnić. Gdy Astfgl dowiaduje się, że „jakiś tam Rincewidnd" przeszedł przez krąg, wpada w niemały szał i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

 

A jak mag ma przekonać Eryka, że wcale nie jest demonem z mrocznych otchłani, tylko zwykłym niezdarnym magiem, którego specjalność to ucieczki a nie magiczne sztuczki. Ale... nie wszystko wskazuje na to, że mag ma rację. No, bo jak tu wyjaśnić podróże w czasie? Eryk i Rincewind w asyście papugi wyruszają w podróż, gdzie czeka ich masa niebezpiecznych przygód. Nie straszna im teraźniejszość, przyszłość i przeszłość, skoro mag ma umiejętności demona, a jego Bagaż zawsze zjawia się na czas, by im pomóc.

 

Niestety, podróżnicy przypadkiem lądują w piekle, które... niestety już nie wygląda tak jak powinno. Jest raczej parodią piekła. Czy uda im się wydostać z przytulnych otchłani? Czy zdążą uciec Astfglowi? Jak to się wszystko skończy?

 

Przyznam, że dla mnie było to miło spędzone popołudnie z dobrą fantastyką. Książka na pewno przypadnie do gustu fanom Terry'ego Pratchetta :)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial