Okładka wydania

Śmiertelne Zlecenie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Katarzyna Rygiel
 • Tytuł Oryginału: Śmiertelne Zlecenie
 • Seria: Klub Srebrnego Klucza
 • Gatunek: KryminałPowieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 296
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125 x 185 mm
 • ISBN: 9788375067774
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Śmiertelne Zlecenie | Autor: Katarzyna Rygiel

Wybierz opinię:

Varia

Katarzyna Rygiel, z wykształcenia archeolog i dziennikarka, nie jest postacią zupełnie nieznaną na polskim rynku literackim. Ma już za sobą kilka sukcesów, choćby wysokie miejsce na liście bestsellerów za sprawą powieści Miłość i samotność (wyd. w 2008 r.). Śmiertelne Zlecenie to trzecia książka należąca do cyklu „Klubu Srebrnego Klucza".

 

Antropolog Ewa Zakrzewska wybiera się na zasłużony urlop do Biskupina. Miejsca, gdzie niegdyś jako studentka spędzała sporo swojego czasu. Na odbywającym się tam festynie spotyka dawnych znajomych: Jakuba Mroka – wspaniałego złotnika, któremu nie straszne jest żadne zlecenie, Tomasza – byłego męża i notowanego przez policję handlarza skradzionymi dziełami sztuki, oraz Monikę - koleżankę ze studiów pracującą w biskupińskim muzeum.

 

Dziwnym trafem, w ślad za Ewą podąża także jej przyjaciel, Krzysztof. Policjant, który nie koniecznie przybywa na festyn w celach rekreacyjnych. Wysłano go z Warszawy, żeby sprawdził poszlaki związane z prowadzonym właśnie śledztwem, dotyczącym fałszowania historycznych przedmiotów. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że na terenie rezerwatu dochodzi do morderstwa. Jakub, znajomy Ewy, zostaje odnaleziony martwy. Kto stoi za tą zbrodnią i z jakich powodów zginął Kuba? Jakie tajemnice skrywa Biskupin oraz pobliski zamek w Gołuchowie? Czego szukali tam naziści, i jaki ma to związek z teraźniejszością? To tylko kilka pytań, które Ewa i Krzysztof muszą wyjaśnić jak najszybciej.

 

Śmiertelne Zlecenie to powieść wielogatunkowa. Z gruntu jest kryminałem, jednak przez jej treść przewijają się wątki romantyczne, historyczne a nawet przygodowe. Widzimy jak główna bohaterka skrycie walczy z rodzącymi się uczuciami do Krzysztofa, a zarazem też z odrazą do swojego byłego męża. Jest tu również ciekawa historia przedmiotów skradzionych podczas II Wojny Światowej przez nazistów, jednak to wszystko, to tylko wątki poboczne. Główna akcja powieści skupia się nie tyle na morderstwach, jak to bywa a kryminałach, lecz na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: do czego zdolny jest człowiek, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy? Czy da się zrezygnować z szemranych interesów, wychodząc z tego cało oraz czy talent wystarczy, aby zapewnić sobie dostatnie życie?

 

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Nie wnosi ona co prawda wielu nowości do gatunku, lecz napisana jest sprawnym językiem, a przejścia akcji są częste oraz przejrzyste. Nie gubimy się podczas lektury i spokojnie możemy zrobić sobie przerwę wiedząc, że gdy ponownie do niej wrócimy nadal będziemy pamiętać co się wydarzyło. Pani Katarzyna zadbała o to, aby opisywane wydarzenia bliskie były prawdy, a sama fabuła trzymała czytelnika w napięciu i zachęcała do dalszego czytania.

 

Słowem podsumowania, Śmiertelne Zlecenie to interesująca i lekka w odbiorze powieść, która powinna spodobać się dość szerokiemu gronu czytelników. Nie jest ona bynajmniej rewolucyjna, ale zdecydowanie warta przeczytania przy nadarzającej się okazji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial