Okładka wydania

Taniec Z Wiatrem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Taniec Z Wiatrem | Autor: Joanna Pawłowicz

Wybierz opinię:

Isabelle

Joanna Pawłowicz z wykształcenia jest biologiem. Ukończyła również studia dziennikarskie i przez wiele lat pracowała w gazecie, zajmując się głównie reportażem społecznym. Od 1993 roku, przez 11 lat redagowała i wydawała miesięcznik ekologiczny "Zielona Arka". Paliła ognie oczyszczające, uprawiała ogród biodynamiczny i została wegetarianką.

 

"Taniec z wiatrem", to opis wewnętrznej podróży Joanny, jaką odbyła pod wpływem przygody z masażem i polinezyjskim tańcem Ma-uri. Odwiedziła Nową Zelandię, później Singapur i Białoruś (ten ostatni w poszukiwaniu własnych korzeni).

 

Szczerze mówiąc, spodziewałam się po książce zupełnie czegoś innego i chyba jestem trochę zawiedziona. Nie poczułam krajów odwiedzanych przez autorkę, która skupiła się głównie na swojej podróży wewnętrznej i próbie odnalezienia swojej drogi przez życie.
Poszczególne miejsca pokazuje nam przez pryzmat swoich odczuć i przeżyć. Dużo w książce mistyki i ezoteryki, przemyśleń autorki na temat życia.

 

"Życie jest tańcem, a my jesteśmy tylko tancerzami. Tańczymy w słońcu, tańczymy na wietrze, tańczymy w deszczu. Na plaży i w lesie, w domu i na ulicy, w dzieciństwie i wieku dojrzałym. Każdy krok i każda chwila są tańcem. Jesteśmy dziećmi Boga i mamy w sobie światło. Przychodzimy na świat po to, aby kochać i być kochani. Uczymy się dawać miłość i przyjmować ją od innych. To całe nasze zadanie"

 

Można także znaleźć wiele opisów snów, które dla Joanny mają znaczenie i zawierają wskazówki dotyczące tego jak żyć. Cała książka stanowi zapis wewnętrznej przemiany, jaka odbywa się pod wpływem podróży do Nowej Zelandii i powoduje zmiany w duchowym życiu bohaterki. Nie jestem w stanie ocenić książki w kategorii "podobała mi się, bądź nie", ale stanowi ona ciekawą odmianę od lektur jakimi raczę się na co dzień, dlatego polecam. Dodatkowo, kartki mojego egzemplarza przesycone były sugestywnym zapachem kadzidełka, który pozwala łatwiej wczuć się w klimat.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial