Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tajemny Świat Labiryntów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemny Świat Labiryntów | Autor: Paul De Saint Hilaire

Wybierz opinię:

Isadora

Książka niniejsza dotyczy jednego z najbardziej tajemniczych i najstarszych symboli, jakie od zarania ludzkości przewijają się przez jej dzieje.
Motyw labiryntu - bo o nim mowa - towarzyszy człowiekowi od czasów prehistorycznych niezmiennie go fascynując i pobudzając jego wyobraźnię, skłaniając do poszukiwania jego genezy i znaczenia.

 

Okryty nimbem tajemnicy pojawia się w murach pałacu w Knossos, nad brzegami Nilu, w średniowiecznych katedrach i na celtyckich krzyżach, za każdym razem budząc ogromne emocje i generując mnóstwo pytań. Autor, podróżując śladem labiryntu w czasie i przestrzeni, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące jego symbolizmu. Czy oznacza nieskończoność? Czy jest może metaforą poszukiwania prawdy, wędrówki człowieka przez życie ku nieuchronności śmierci? Czy też może symbolizuje mistyczną podróż duszy do innego świata? Dlaczego tak często pojawia się w starożytnych obrzędach inicjacyjnych i we wnętrzach gotyckich świątyni? Skąd wziął się jego uniwersalizm, dzięki któremu spotkać go można zarówno w celtyckiej tradycji, greckiej mitologii oraz jako sekretne oznaczenie szlaków chrześcijańskich pielgrzymek?

 

Autor zadaje mnóstwo pytań, snuje przed nami swoje rozważania wzbogacone garścią faktów historycznych i legendarnych opowieści, jednak nie udziela satysfakcjonującej odpowiedzi. Bardzo to rozczarowujące i frustrujące; autor co prawda miał intrygujący pomysł na książkę, ale raczej nie sprostał wyzwaniu, co właściwie przekreślałoby sens jej powstania, gdyby nie naprawdę interesujące i rzetelne podejście do tematu. Nie pozostaje nam nic innego, tylko poskromić swoje apetyty na rozwiązanie jednej z najbardziej zajmujących zagadek świata i po prostu cieszyć się możliwością obcowania z nią.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial