Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przygody Trzech Detektywów Tom 2 Tajemnica Jąkającej Się Papugi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przygody Trzech Detektywów Tom 2 Tajemnica Jąkającej Się Papugi | Autor: Andy Chandler

Wybierz opinię:

Agniecha

Andy Chandler, twierdzący, że jest prawnukiem sławnego i najlepszego, a przy tym fikcyjnego detektywa – Sherlocka Holmesa, powraca z kolejnym tomem swojej powieści o przygodach młodych detektywów. Po sukcesie, który odniosła pierwsza część przygód „Tajemnica Zamku Grozy" pewne było, że powstaną kolejne tomy, skoro sam autor dawał temu sygnał pod koniec swojej publikacji. Na drugi tom o tytule „Tajemnica jąkającej się papugi" przyszło jednak długo czekać, ale w końcu młodzi miłośnicy zagadek mogli spokojnie zasiąść do lektury i dać się wprowadzić w niezwykły świat gwiazd Hollywood.

 

Przed drużyną detektywistyczną ???, trójką przyjaciół- Jupiterem, Bobem i Pete'm, staje kolejne zadanie, które ponownie zleca im znany reżyser Andy Chandler. Tym razem mają pomóc mu oni w odnalezieniu zaginionej papugi jego przyjaciela, aktora- Malcolma Fentrissa. Okazuje się, że nie była to taka zwykła papuga, bowiem nie tylko posiadała niezwykłe imię po Williamie Szekspirze, deklamowała fragment jego „Hamleta", ale robiła to i przy okazji się jąkała. Trójka detektywów będzie musiała rozwikłać niezwykłą tajemnicę nie tylko tego dlaczego ktokolwiek chciałby kraść papugę, ale także znaleźć odpowiedź na pytanie, po co ktokolwiek zrobił z niej jąkałę.

 

„Tajemnica jąkającej się papugi" to kontynuacja przygód młodych bohaterów z pierwszej części powieści. Młodzieńcy Ci za pomocą swoich niezwykle trzeźwo myślących umysłów są w stanie rozwikłać niemalże każdą zagadkę. Nie tylko odkryli tajemnicę zawiedzenia mrocznego zamczyska, ale teraz dowiadują się nie tylko tego kto porwał papugę, ale też dlaczego nauczył ją jąkania się. Jak się wkrótce okaże była to dalece zamyślona strategia, właściwie głupi żart, który pewien mężczyzna zrobił swojemu przyjacielowi. Okazuje się, że Billy to nie jedyna niezwykła papuga w sąsiedztwie, a jest ich dokładnie siedem, sześć, bo jeden to szpak- równie osobliwy. Fascynujące jest tutaj z pewnością to, jak wszystkie szczegóły są ze sobą powiązane. Niezwykły zamysł miało nadanie ptakom imion znanych postaci literackich, a także dobranie im takich tekstów, które będą odpowiadały charakterowi tych osobistości. Trzeba przyznać, że intryguje to czytelnika, który zasadniczo czyta książkę na jednym wdechu. Jest bowiem ciekawy tego jakie jest rozwiązanie tej niezwykłej zagadki. Kto porwał papugę? Po co ją porwał? Dlaczego ona się jąka?

 

Jaki ma to związek z innymi papugami? Wszystkie te pytania i wiele innych nasuwają nam się kiedy zagłębiamy się w lekturę. Dochodzenie do tych rozwiązań jest całkowicie zagmatwane, ale i logiczne, kiedy już w końcu pozna się te odpowiedzi. Oprócz nawiązań do literatury pojawiają się też nawiązania do filmów. Ponownie pojawia się sam Andy Chandler, który już rozmyśla nad kolejną zagadką dla bohaterów i dla czytelników. Pomiędzy przygodami młodzi detektywi wykazują także chęć pomocy innym. Nie robią tego z nudów, czy dla pieniędzy, kierują nimi całkowicie altruistyczne powódki. To sprawia, że zjednują sobie serca czytelników.

 

Ktokolwiek kryje się pod pseudonimem Andy Chandler, to osoba, której znakomicie wychodzi pisanie powieści młodzieżowych i detektywistycznych w jednym. Idealnie trzyma napięcie i potrafi przykuć uwagę czytelnika do prezentowanej treści. Robi to poprzez genialne pomyślane zagadki, a także sprawne i fascynujące ich rozwiązywanie. Czytelnika interesuje w zasadzie wszystko, a taka powieść, która dodatkowo pobudza jego umysł do działania wydaje się być idealną rozrywką i takową też jest. Robert Arthur Jr., który jest domniemanym twórcą całej tej historii odwalił kawał dobrej roboty, bowiem powieść ta wzbudza zainteresowanie u każdego czytelnika. Fabuła momentami trzyma w napięciu, innym razem rozbudza wyobraźnię poprzez szczegółowe opisy, a jeszcze innym rozbawia czytelnika. Wszystko to z lekkim stylem pisarskim autora, powodującym, że książkę pochłania się w mgnienu oka.

 

Książka ta jest posiadaczką kolejnej okładki z serii, która przykuwa oko. Tym razem dostrzeżemy na niej jednego z chłopców, a także przedstawicieli papużego świata. Kolorystyka specjalnie jej nie wyróżnia i być może nie nakłania czytelnika do skierowania się we właściwym kierunku, aczkolwiek jest przyjemna dla oka, a nie krzykliwa. Układ graficzny z pewnością przykuje uwagę każdego, kto przejdzie obok tej książki.

 

Tam, gdzie się kończy „Tajemnica Zamku Grozy" zaczyna się „Tajemnica jąkającej się papugi". Tam gdzie kończy się drugi tom, zacznie się z pewnością trzeci „Tajemnica szepczącej mumii". Trudno powiedzieć co wpływa na sukces tych powieści. Z pewnością jest to niezwykle wymyślna fabula, która dostarcza czytelnikowi wspaniałej rozrywki. Autor zmusza czytelnika do myślenia wraz z młodymi detektywami. Okazuje się, że odkrywanie tajemnic w ten sposób może być naprawdę przyjemne, a przede wszystkim fascynujące. Zaletą jest na pewno lekkie pióro autora, które sprawia, że nie jest to trudna lektura, a spędzony przy niej czas będzie idealnym na rozluźnienie. Pozostaje więc z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych przygód młodych bohaterów wspieranych przez Andy'ego Chandlera.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial