Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Transgresje Moniki Wetter

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Transgresje Moniki Wetter | Autor: Agnieszka Rahoza

Wybierz opinię:

Monia1990

Agnieszka Rahoza to warszawianka. Z wykształcenia historyczka sztuki, a z wyboru redaktorka. W latach 2006-2007 opublikowała opowiadania erotyczne w ramach antologii: „Pikanterie" i „Gorączka". Pisze recenzje w „Dwutygodniki". „Transgresje Moniki Wetter" to debiutancka powieść autorki.

 

W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację i niezbyt ambitna kobieta wydaje się być pogodzona ze swoim losem i życiem. „Oto ja – pani w średnim wieku bez perspektyw" – mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału i umiejętności. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń na temat otoczenia. Czy kobieta w końcu obudzi się z letargu i zacznie działać? Co musi się stać, żeby Monika w końcu uwierzyła w swoje możliwości? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

 

Monika to dzisiejszy Kopciuszek. To kobieta, która poddaje się biernie prądowi. I choć macocha i siostra próbują jej pomóc to na nic zdają się ich wysiłki. Dopiero gdy ukochany postanawia rzucić Monikę kobieta próbuje się zmienić. Radykalnie bierze się za siebie. Postanawia schudnąć, znaleźć nową pracę i nowego mężczyznę. Czy jej to się uda? Tego już nie zdradzę.

 

Monika to wiele kobiet z nas. Zamiast walczyć o siebie i swoje marzenia poddajemy się losowi. Żyjemy w związkach, które nie mają przyszłości. Mamy pracę, której nienawidzimy, w której się nie spełniamy. Nasza stagnacja jest przerażająca. Z czego ona wynika? Może dlatego, że boimy się, że nie uda się nam spełnić marzeń. A może uważamy, że na nie nie zasługujemy. Przykład bohaterki pokazuje, że jednak warto wziąć się za siebie i zacząć robić to co kochamy. Może nadszedł czas na ryzyko. Czas rozstać się się z ukochanym, rzucić pracę. Jeśli nie zaryzykujemy to nigdy nie dowiemy się czy było warto.

 

To książka pełna dobrego humoru i optymizmu, której na długo nie zapomnimy. Zabawne dialogi i sytuacje to wielki plus tej powieści. Autorka mistrzowsko potrafi oddać życie w wielkim mieście i charakter bohaterów. Są oni bardzo realistyczni. To możemy być my. To historia o walce o wolność, o to by zostać sobą.

 

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Autorko świetnie operuje napięciem dzięki czemu jej powieść wciąga od pierwszej strony. Zachwycająca jest też grafika. Bardzo kobieca i na pewno spodoba się wielu czytelniczkom.

 

Podsumowując polecam tę historię kobietom, które są takimi kopciuszkami. Może wreszcie uwierzą, że nadszedł czas na to by zostać „księżniczką". To idealna pozycja na długi wieczór, która zapewni nam wiele pozytywnych wrażeń.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial