Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dzieci Z Placu Zabaw

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dzieci Z Placu Zabaw | Autor: Agnieszka Majchrzak

Wybierz opinię:

Isadora

"Dzieci z Placu Zabaw" to zbiór króciutkich, ale zabawnych i pouczających opowiastek o przygodach grupki kilkuletnich przyjaciół, którzy spotykają się codziennie na miejscowym placu zabaw.
Dzieci są obdarzone bujną wyobraźnią, cechuje je również niezwykła pomysłowość, która rozświetla nudę i monotonię nawet najbardziej powszedniego dnia.

 

Franek, Janek i Beatka przeżywają mnóstwo interesujących przygód, ale nie tylko: w towarzystwie innych maluchów mimochodem zdobywają doświadczenia, które wzbogacają ich dziecięcą osobowość i kształtują kręgosłup moralny - uczą się, co to tolerancja, empatia i współczucie; przekonują się, że niektóre pomysły i zachowania są niewskazane i mogą być niebezpieczne oraz dowiadują się, jakich sytuacji należy unikać i dlaczego.

 

Autorka, kreując sympatyczne postaci małych bohaterów oraz przeróżne zdarzenia - radosne i smutne, przyjemne i groźne - w których dzieci uczestniczą, a które mogą się przydarzyć i naszej pociesze, w bardzo przystępny, delikatny i mądry sposób uświadamia młodemu czytelnikowi, które zachowania i reakcje są powszechnie akceptowalne i z ogromnym wyczuciem, ale stanowczo zwraca uwagę na niewłaściwość innych. Wyjaśnia i tłumaczy rozmaite postawy i zachowania, pokazuje także, jak wybrnąć z trudnych sytuacji i jak radzić sobie w zetknięciu z problemem, którego rozwiązanie dziecko przerasta.
Każda historyjka ma odniesienie do konkretnej okoliczności, w jakiej może się znaleźć maluch; korygując jego reakcje i postępowania przekazuje jednocześnie uniwersalne, powszechnie uznane i pożądane wartości.

 

Ta książeczka nie tylko bawi - bo przygody przeżywane przez dzieci z placu zabaw są naprawdę pocieszne - ale też uczy wspomagając trud wychowawczy rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów. Bardzo budujące jest to, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej podobnych publikacji; ta zaś z całą pewnością zalicza się do tych, które z chęcią przeczyta nie tylko nasz kilkulatek, ale także jego rodzice.
Serdecznie zapraszam do lektury!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial