Okładka wydania

Tylko Dla Wybranych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tylko Dla Wybranych | Autor: Kate Brian

Wybierz opinię:

Agnesja

Mogę powiedzieć, że spotkało mnie prawdziwe szczęście. Otrzymałam „Tylko dla wybranych", gdzie tymczasem ta książka została wycofana ze sprzedaży i niełatwo ją zdobyć. Jest to pierwsza część cyklu autorstwa Kate Brian, sławnej powieściopisarki dla młodzieży.

 

Reed Brennan przenosi się z ogólniaka w szarym Croton do ekskluzywnej szkoły z internatem. Easton Academy jest dla niej ogromną szansa dobrą przyszłość, ale już pierwszego dnia, Reed podpada uczniom i nauczycielom. Dziewczyna chce zabłysnąć i otoczyć się wieloma przyjaciółmi, więc postanawia zakręcić się wokół sławnych, wpływowych i pięknych dziewczyn z Billings. Reed jest gotowa zrobić wszystko, aby do nich dołączyć. Tamte wykorzystują sytuację i przydzielają Reed zadania takie jak przynoszenie jedzenia w stołówce, ale nowej to nie przeszkadza. Pojawia się jeszcze jedna osoba, która zmienia pozycję Brennan w szkole – Thomas Pearson, najprzystojniejszy chłopak w szkole. Jednak nie każdy jest takim, jakim się wydaje, a Reed już sama nie wie na czym jej bardziej zależy: na nauce, dziewczynach z Billings czy Thomasie?

 

Fabuła wydaje się być prosta i schematyczna, a jednak była dla mnie czymś nowym. Pojawiało się kilka zwrotów akcji, dzięki czemu książkę czyta się w mgnieniu oka.

 

Bardzo podobał mi się sposób, w jaki Kate Brian przedstawiła bohaterów swojego dzieła. Każda postać była inna. Okazało się, że dziewczyny z Billings to nie różowe gwiazdeczki mające zgodnie takie same zdanie o wszystkim, ale mieszanina różnych charakterów. Trudno określić, czego spodziewać się po kim. O ile pewna postać wydawała nam się na początku przyjazna i sympatyczna, o tyle pod koniec książki mogła okazać się zupełnie inna.

 

Główna bohaterka, Reed Brennan nigdy nie miała prawdziwych przyjaciół. Jej matka to alkoholiczka i narkomanka, zaś ojciec jest kimś ważnym dla dziewczyny. Reed jest osobą naiwną i łatwowierną, ale starałam się zrozumieć dlaczego czyni tak a nie inaczej. Osobą, która w zasadzie nigdy nie była lubiana i która teraz ma okazję stać się jedną z dziewczyn z Billings. Dzięki temu Reed może stać się kimś. Po nieudanym starcie w nowej szkole próbuje wszystko naprawić i otoczyć się ludźmi. Nie wie jednak, że spełnianie zachcianek nowych „przyjaciółek" nie jest dobrym rozwiązaniem. Musi dostać nauczkę, aby się o tym przekonać.

 

Reed zazdrościłam tego, że tak łatwo potrafiła przebaczyć i zrozumieć drugą osobę. Gdy ja miałam ochotę nawrzeszczeć na Thomasa, ona siadała spokojnie i wysłuchiwała jego problemów.

 

Mogę z ręką na sercu stwierdzić, że „Tylko dla wybranych" to jedna z najlepszych przeczytanych przeze mnie książek typowo dla nastolatek. Jestem ciekawa, co będzie dalej, ale obawiam się, że nie dam rady zdobyć następnej części.

 

Warto poszukać „Tylko dla wybranych" w bibliotekach labo na Allegro. Świetnie bawiłam się przy lekturze tej książki i gorąco polecam ją nastolatkom.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial