Uwikłana

Autor: Liz Carlyle

Okładka wydania

Uwikłana


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Magda

Liz Carlyle- z wykształcenia dziennikarka, karierę pisarską rozpoczęła w 1996 roku, jest autorką romansów historycznych.

 

Po śmierci swoich rodziców Grace Gauthier rozpoczyna pracę guwernantki w domu owdowiałego przemysłowca Ethana Holdinga. W głębi serca marzy o tym by założyć własną rodzinę i poczuć się bezpiecznie, dlatego też bez wahania, kierowana raczej rozsądkiem niż uczuciami, zgadza się przyjąć oświadczyny swojego pracodawcy. Nie jest jej jednak dane zaznać spokoju i szczęścia u boku narzeczonego, gdyż ten nieoczekiwanie pada ofiarą morderstwa. Główną podejrzaną w całej sprawie zostaje Grace. Kobieta szuka pomocy u dawnego przyjaciela swojego ojca licząc, że ten pomoże udowodnić jej niewinność i znaleźć prawdziwego sprawcę. Niestety Grace nie zastaje mężczyzny pod wskazanym adresem. W zastępstwie pomoc oferuje jej niezwykle przystojny i tajemniczy Ruthveyn. Jedno spojrzenie wystarczy by między tymi dwojgiem zawiązała się niezwykła nić porozumienia...

 

Uwikłana to osadzony w czasach XIX- wiecznej Anglii romans z wątkiem kryminalnym, który jednak stanowi jedynie tło dla całej fabuły i nie jest mocno zarysowany. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście wątek miłosny. Kiedy piękna, delikatna i nie pozbawiona charakteru Grace spotyka na swojej drodze przystojnego Ruthveyna, który już na wstępie pragnie uchronić ją przez złem całego świata, wiadomo jak wszystko się potoczy. Chociaż fabuła jest przewidywalna, a bohaterowie szablonowi, książkę czyta się całkiem przyjemnie. Myślę, że świetnie nadaje się jako przerywnik między bardziej zobowiązującymi lekturami. Odradzam natomiast wszystkim, którzy mają ochotę na coś ambitnego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: