Uzdrawianie Duszy I Ciała. Schudnij Z Doreen

Autor: Doreen Virtue

Okładka wydania

Uzdrawianie Duszy I Ciała. Schudnij Z Doreen


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pavell

Stres, kompleksy i traumatyczne przeżycia w dzieciństwie czy już w dorosłym życiu, są najczęstszymi przyczynami nadwagi lub otyłości, szczególnie u kobiet. Dr Doreen Virtue, która jest uważana za specjalistkę od świata aniołów, jest również doktorem psychologii i tę wiedzę wykorzystuje w swojej kolejnej bestselerowej książce „Uzdrowienie duszy i ciała". Inspiracją do napisania tego swoistego poradnika była praca, której autorka podjęła się w 1991 roku w szpitalu psychiatrycznym, gdzie była świadkiem jak ofiary molestowania seksualnego uciekały ze swoimi problemami w świat jedzenia.

 

Na podstawie autentycznych sesji terapeutycznych, prowadzonych przez autorkę, dowiadujemy się jak wiele czynników, głęboko zakorzenionych w naszej podświadomości, może wpływać na odkładanie się zbędnych kilogramów. Pani doktor, rozmawiając z ludźmi, stara się pokazać im drugą stronę ich problemów. Podpowiada jak negatywne emocje zamienić w te pozytywne, jak pozbyć się zakorzenionych ran, oraz jak zaakceptować i pokochać samego siebie. Akceptacja, chęć zmian, oraz odważne i optymistyczne wkroczenie na nową ścieżkę, jest bowiem pierwszym i najwazniejszym puntem w duchowej przemianie, która ma ogromny wpływa na to jak wyglądamy.

 

Według autorki, jedzenie i nadwaga mogą być reakcją na stres, nudę, kłopoty w pracy czy w życiu osobistym. Może być również reakcją na odtrącenie przez otoczenie, zbyt małą wiarę w siebie i swoje możliwości jak również przez traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, takie jak molestowanie seksualne, czy gwałt. Dzieci objadają się wtedy gdyż w ten sposób zagłuszają ból i złe wspomnienia. Nadwaga może mieć również swoje przyczyny w braku wolnego czasu, myśleniu o innych, a nie o sobie, czy np. zapracowaniu.

 

Te, jak również wiele innych przyczyn autorka szczegółowo wyjaśnia, podpierając się przykładami konkretnych osób, które opowiadały jej o swoich przeżyciach z dzieciństwa, relacjach z rodzicami, czy problemach małżeńskich w dorosłym już życiu. Pomaga pozbyć się blokady emocjonalnej, która wytworzyła się na skutek tych i innych wydarzeń. Dowiadujemy jak rozpoznac różnicę między głodem fizyczny, a głodem wywoływanym przez negatywne emocje takie jak strach, gniew, czy stres. Poznany jak wyrzucić je z podświadomości oraz jak zastąpić wstyd i poczucie winy - pewnością się.

 

W końcowej części książki dowiemy się również co nieco o nowych metodach leczenia otyłości takich jak metoda EMDR, czy doświadczenie somatyczne. Z podręcznej tabelki poznamy również jak ważny jest związek między jedzeniem, a nastrojem oraz jak dana potrawa może wpływać na naszą psychikę. Okazuje się, że za naszymi zachciankami spożywczymi kryją się konkretne emocje. Taka np.: gorąca czekolada pomaga uwolnić się od negatywnych uczuć, pikantne dania oznaczają depresję, a nabiał przegnębienie.

 

„Uzdrowienie duszy i ciała" to ważna i bardzo potrzebna pozycja, dla każdego kto ma od dłuższego czasu problemy z nadwagą. Napisana ciekawym i łatwym do przyswojennia stylem, do czego autorka zdążyła nas już zresztą przyzwyczaić, daje nam poczucie dosłownego płynięcia po stronach książki. Dzięki niej uświadamiamy sobie, że zapomniane i skrywane przed samym sobą głęboko w podświadomości negatywne emocje, mogą mieć ogromny wpływ na przyroście wagi i skutecznie hamują nawet najlepszą dietę. Jeśli za nic na świecie nie możemy zgubić zbędnych kilogramów, choć nie wiem jak bardzo byśmy się starali, nic nie stoi na przeszkodzi sięgnąć po książkę Doreen Virtue. Możemy samemu się przekonać, nawet jeśli podchodzmy do tego sceptycznie, czy gdzieś w nas nie siedzą może jakieś złe wspomnienia, o których nawet nie wiemy, a które skutecznie blokują nasze dążenia do upragnionej sylwetki. Jeżeli je znajdziemy wygramy podwójnie, gdyż pozbycie się złych emocji, nie tylko sprawi, że schudniemy, ale nasze całe życie również ulegnie pozytywnej przemianie. Zrzucimy z siebie bowiem nie tylko fizyczny, ale również cały psychiczny ciężar, co sprawi, że otworzy się dla nas świat który do tej pory był niedostępny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: