Wakacje

Autor: Adrian K. Antosik

Okładka wydania

Wakacje


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pohleczka

Po tej lekturze jestem mocno zniesmaczona. Tak czuję wielki niesmak i trudno mi wykrzesać z siebie jakieś pozytywy. Jeśli autor chciał czytelnika zszokować to mu się to udało.

 

Może jednak wyrażę swoje ogromne niezadowolenie, a rzadko mi się to zdarza. Po pierwsze w tekście jest sporo literówek, brakuje przecinków, co świadczy o sporej niedbałości korekty. Po drugie czasem miałam wrażenie, że nagle jakaś postać wyrastała w tekście. Ponadto, jak dla mnie było za dużo trupów, krwi i potworów. Nie odkryłam nic w tej pozycji, co by mnie urzekło lub co mi przekazało jakieś ważne wartości. Czuję gorzki posmak po lekturze.

 

"Wakacje" to krótka historia, którą czyta się całkiem szybko, chociaż nie wciągnęła mnie bardzo i jeśli miałabym po nią sięgnąć jeszcze raz pewnie bym tego nie zrobiła. Książka przedstawia losy klasy, która wyjeżdża razem na obóz. Na tym obozie niestety zamiast dobrych wspomnień przywiezionych z wakacji, jest wspomnienie śmierci. A jak zwykle wszystkiemu winna jest dziewczyna. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakich przygód doświadczą bohaterowie, sięgnij po tę pozycję.

 

Wiem, że jest to bardzo negatywna i bardzo subiektywna opinia, ale nie widzę plusów, gdyż niesmak mi przysłania dobre strony. Może jednak ten niesmak dla innych będzie czymś, co ich zauroczy, przykuje uwagę.

 

Mimo wszystko, polecam mężczyznom, którzy uwielbiają krwawe historie i czują przyjemność przy liczeniu kolejnych trupów, i tym którzy lubią czytać kontrowersyjne książki. Ta na pewno taka jest.

 

Za e-booka dziękuję portalowi sztukater.pl.

Alex9

  Które wrażenie liczy się bardziej - pierwsze, bo najprawdziwsze, gdyż jeszcze nie znamy drugiej strony, drugie – gdyż mieliśmy chwilę na zastanowienie, a może jakieś następne z kolei? Jeżeli wszyscy mówią, że pomyliliśmy się, a nas nie opuszcza pewność, iż mieliśmy rację to komu wierzyć - sobie czy innym? Jednak gdy wstępne odczucia nie znajdują potwierdzenia szybko zapomina się o tym co niepokojące, w końcu ferie są po to by odpoczywać i cieszyć się wolnymi chwilami. Z takiego założenia wychodzą też bohaterowie "Wakacji", na co dzień uczniowie jednej klasy i czas wakacji także, spędzający wspólnie, jedyną "obcą" jest Iza - to ona właśnie wywołała niezbyt pozytywne emocje u trzech przyjaciół, spotęgowane przez czytaną przez siebie książką - o kulcie krwawej bogini. Mijają dni i wyjazd mija zgodnie z planem - na pracy i zabawie - bo wypoczynek miał być aktywny i na łonie natury. Wszystko wydaje się być normalne, ale tylko do pewnego momentu - jedna z koleżanek zostaje znaleziona martwa, telefony komórkowe pozostałych są zepsute bądź pozbawione baterii, a zwykła linia telefoniczna jest zerwana ... Co się dzieje w sielankowym ośrodku? Zbieg okoliczności czy jednak coś więcej? Kolejna ofiara już raczej nie wygląda na przypadkową, a gdy do tego dochodzi kilkudniowa śpiączka jednego z nastolatków atmosfera zaczyna gęstnieć z każdym zdaniem. Coś podszeptuje, że to jeszcze nie koniec, a dopiero początek historii. Kto stoi za zaistniałymi wydarzeniami i co jest przyczyną ich zaistnienia? Jest jeszcze jedna dziwna sytuacja - chłopak, który miał negatywne wrażenia po pierwszym spotkaniu z nową koleżanką twierdzi, że od początku oboje byli sobą oczarowani? Prawda czy fałsz? Kluczem do odkrycia tego co tak naprawdę ma miejsce jest książka, czytana w czasie podróży przez Izę. To co opisuje da odpowiedź nie tylko na co się wydarzyło, lecz również jest jedynym ratunkiem by ocalić życie reszty uczestników feralnego wyjazdu ... A może rzeczywistość jest całkowicie inna i to co wydaje się realne nie jest prawdziwe?

 

Niewielkie objętościowo "Wakacje" szybko się czyta, a zaskakująca fabuła trzyma w napięciu do samego końca. Historia, której opowiedzenie mogłoby zająć większą ilość stron, wbrew pozorom na czterdziestu sześciu stronach nie jest streszczona, ale odpowiednio rozwinięta i przedstawiona. Czasem mniej znaczy więcej i tak też jest w przypadku książki Adriana Antosika.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: