Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wielka Wyprawa Świętego Mikołaja

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 35 votes
Akcja: 100% - 42 votes
Wątki: 100% - 38 votes
Postacie: 100% - 32 votes
Styl: 100% - 40 votes
Klimat: 100% - 34 votes
Okładka: 100% - 17 votes
Polecam: 100% - 31 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielka Wyprawa Świętego Mikołaja | Autor: Scribbler Elf

Wybierz opinię:

Caroline Ratliff

Za czasów, kiedy byłam małą dziewczynką, uwielbiałam święta. Święty Mikołaj, prezenty, renifery i elfy - to były moje ulubione tematy do rozmowy. Kiedy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, byłam najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Mieszkanie ozdobione łańcuchami, cudne choinki stojące w każdym pokoju, wszystko dookoła emanujące milionami barw i świateł - po prostu magia. Święta były, są i będą dla mnie najważniejszym okresem w roku. Najważniejszym i najpiękniejszym.

 

'Wielka wyprawa Świętego Mikołaja' to książka stworzona nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Jest to piękna opowieść o Świętym Mikołaju, o tym, jak ze zwykłego człowieka stał się świętym, o jego przygodach i początkach 'kariery'. Wydana w twardej oprawie, ozdobiona niesamowitymi rysunkami bajkowa opowieść o miłości, świętach i cieple rodzinnego ogniska. Książka ta ma za zadanie wprowadzić czytelnika w świąteczny klimat, ma zmusić do uśmiechu i wspominania rodzinnych spotkań przy choince.

 

Pamiętam dzień, kiedy dostałam tę książkę 'od Mikołaja'. A raczej noc, bo jak co roku zbudziłam się pełna emocji (zdarzało się czasami, że z wrażenia i zdenerwowania aż się trzęsłam) około trzeciej nad ranem. Zapaliłam lampkę nad łóżkiem i rozglądnęłam się tęsknym wzrokiem po pokoju w poszukiwaniu paczek z prezentami. Moi rodzice uwielbiali (i uwielbiają do dziś) bawić się ze mną w chowanego, więc utrudniali mi życie wkładając prezenty np. pod łóżko. Kiedy już miałam wieeeelką torbę w swoich małych łapskach, wzdychałam z ulgą, że i w tym roku byłam wystarczająco grzeczna, by Mikołaj przyniósł mi prezent - i oddawałam się grzebaniu i rozrywaniu pakunków. Tamtej nocy w jednej paczce znalazłam właśnie tę książkę - 'Wielką wyprawę Świętego Mikołaja'. Już wtedy bardzo kochałam książki i od razu zaczęłam ją przeglądać. Pokochałam ją od pierwszego wejrzenia i codziennie kazałam rodzicom ją sobie czytać, bądź sama próbowałam składać literki. No i jak widzicie, zostało mi to do dziś. Książkę tę kocham niezmiernie, miłością wręcz obsesyjną i nadnaturalną. Kiedy tylko mam ochotę poczuć klimat świąt, bądź też powspominać dawne czasy, sięgam na najwyższą półkę po nią, zasiadam wygodnie i rozpoczynam lekturę.

 

'Wielka wyprawa Świętego Mikołaja' niestety nie jest bardzo obszerna w treść. Jest to typowa książka dla dzieci (ale jak wspomniałam wcześniej, nie tylko!), zawiera ograniczoną ilość słowa pisanego co rekompensują nam cudowne ilustracje. Pamiętam, jak wierzyłam, że książkę tę naprawdę napisał Święty Mikołaj, a spisał i zilustrował Elf Skryba przy pomocy Elfów Ilustratorów. Z sentymentem wspominam czasy, gdy wierzyłam, że Mikołaj naprawdę istnieje. Wracając do książki - stanowiła ona dla mnie pewnego rodzaju biblię, odskocznię od codziennego świata. I tak jest do dziś. Zastanawiacie się pewnie, co skłoniło mnie, by po raz kolejny przeczytać tę bajkową, magiczną opowieść. Już się tłumaczę. Odezwała się we mnie tęsknota za świętami. A 'Wielka wyprawa Świętego Mikołaja' pomogła mi na chwilę odczuć prawdziwy klimat świąt. Eh, czy widzieliście kiedyś większego wariata ode mnie? Chyba nie.

 

Bardzo gorąco chciałam Wam polecić książkę 'Wielka wyprawa Świętego Mikołaja'. Jest to piękna, pełna miłości opowieść o świętach, Świętym Mikołaju i zgrai elfów, które trudzą się cały rok, by nas usatysfakcjonować w okresie świąt. Książkę polecam szczególnie dzieciom, jednak każdy dorosły odnajdzie w niej cząstkę magii, która sprawi, że choć na chwilę poczuje klimat świąt. Nawet w środku lata.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Comments  

0 # nissa 2018-09-19 21:34
Rozglądnęłam? Rozejrzałam
Reply | Reply with quote | Quote | Report to administrator

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial